YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Sosyal medyadaki sorumsuzluk devam ediyor
Arınç: Sosyal medyadaki sorumsuzluk devam ediyor
30 Mart 2014 18:09
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin önemli bir sınavdan başarıyla geçtiğini belirterek, sosyal medyada başlatılan ‘çizgi kampanyasını’ sert bir dille eleştirdi.

Arınç, “Sosyal medyadaki bu sorumsuzluk sadece seçim konusunda değil başka konularda da maalesef devam ediyor. İnsanların uyanık olmasını, düşünmesini, bunların niçin yapıldığını bilmesi lazım” dedi.  

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, oyunu Yenimahalle Sofuoğlu İlköğretim Okulu’nda kullandı. Eşi Münevver Arınç ile birlikte oy kullanacağı okula gelen Bülent Arınç, sıraya girerek oy kullanmak için bekledi. Yaklaşık 45 dakika oy kullanmak için eşi ile birlikte sıra bekleyen Arınç, kendisiyle bilirlikte sıra bekleyen vatandaşlarla sohbet etti.

3069 nolu sandıkta oyunu kullanan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, oyunu attıktan sonra ‘hayırlı olsun’ dedi. Oy kullanmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Arınç, seçimin devam ettiğini ve saat 17.00’a kadar oy kullanılacağını anımsattı. Seçimlere büyük bir ilginin olduğunu vurgulayan Arınç, “Zannediyorum katılım böyle giderse yüzde 802’lerin üzerinde olacak. Buda çok güzel bir şey. Demokraside herkes seçme hakkını kullanmalı. Bende eşim ile birlikte bir 45 dakika kadar sıra bekleyip ondan sonra oyumu kullandım” dedi.

“Ülkemiz önemli bir sınavdan başarıyla geçiyor”

Arınç, seçimlere kavuşmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Seçimler zannediyorum huzur içerisinde geçiyor. Güven içerisinde geçiyor. Önce beldemizi yönetecek olanları seçtik. Onlara hayırlı hizmetler diliyorum. Yenimahallemiz için söylüyorum. Ankara Büyükşehir Belediyemiz için mahallemiz için yöneticilerimizi birlikte seçtik. Ben seçim bölgede Bursa’daydım. Gece geldim ve oyumu kullandım. Şimdi Bursa’ya döneceğim ve seçimi orada değerlendireceğiz. Ülkemiz önemli bir sınavı bence başarıyla veriyor. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Sosyal medyadaki sorumsuzluk devam ediyor”

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Arınç, bir gazetecinin “Sosyal medyada bir kampanya başlatıldı ve bu kampanya çerçevesinde ‘bir partiye oy verin diğerinin üzerini çizin.’ Bunu nasıl değerlendireceksiniz” diye sorulması üzerine ise, “Bunlar yanlış şeyler ama bunlara kimsenin itibar edeceğini zannetmiyorum. Çok şükür hepimiz aklı başında insanlarız. Ama sosyal medyadaki bu sorumsuzluk sadece seçim konusunda değil başka konularda da maalesef devam ediyor. İnsanların uyanık olmasını, düşünmesini, bunların niçin yapıldığını bilmesi lazım. Onlar nederlerse desinler ben seçmenine güveniyorum. Herkes hangi partiye kullanırsa kullansın bilinçli olarak kullanıyor. Bunlara itibar etmiyor” yanıtını verdi.

“Seçimin geneli hakkında olumsuz bir şey söylemek gerekmez”

Hatay’da muhtarlık seçiminde meydana gelen olaylarla ilgili soruya ise Arınç, şunları kaydetti:

“Üzücüdür ama olabilir. Türkiye’de 52 milyon insan sandık başına gidiyor ve yüzbinlerce sandıkta oy kullanıyor. Tartışma olabilir. Belki bazı yerlerde kavgada çıkabilir. Önce ölenlere acımamız lazım. Allah rahmet eylesin. Ama bunlar çok lokal olaylardır. Bundan dolayı seçimin geneli hakkında olumsuz bir şey söylemek gerekmez.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler