YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç sinyali verdi: O illerin isimleri değişebilir
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa, Diyarbakır, Hakkari ve birçok ilin isminin değiştirilebileceğinin sinyalini verdi.
Arınç sinyali verdi: O illerin isimleri değişebilir
08 Aralık 2014 / 16:27 Güncelleme: 08 Aralık 2014 / 16:36

Manisa'nın isminin de tarihte geçtiği gibi 'Saruhan' olabileceğini dile getiren Bülent Arınç, "Geçenlerde 'bazı illerin isimleri değişse ne olur?' diye konuşuldu.  Düşünün bir karar verin. Manisa'nın ismi 'şu olsun' diye karar verirseniz biz de bunu yaparız. İhtiyaç varsa tabii. Hakkari 'Benim adım 'Çölemerik' olsun diyorsa, öbür taraftan 'Bakır da neymiş? Diyarbekir olsa daha güzel olur' diyen varsa düşüneceğiz kardeşim. Zaman düşünme ve uygulama devri" dedi.

Manisa Saruhan olabilir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şubesi'nin istişare toplantısına katıldı. Bülent Arınç, bazı şehirlerinin isminin değiştirilebileceği sinyalini verdi.

Manisa'nın isminin de tarihte geçtiği gibi 'Saruhan' olabileceğini dile getiren Arınç, "Geçenlerde bazı illerin isimleri değişse ne olur diye konuşuldu. Yozgatlı Bekir Bozdağ hemen atıldı, 'Yozgat'ın eski ismi 'Bozoktu' yine Bozok olsun' dedi. Ben de kendime dedim, 'Manisa'nın yerine bir isim olsa acaba Saruhan mı olur başka bir yer mi olu?' Siz de düşünün, düşünmek parayla değil. Düşünün bir karar verin. Manisa'nın ismi şu olsun diye karar verirseniz biz de bunu yaparız. İhtiyaç varsa tabii. Hakkari 'Benim adım Çölemerik olsun' diyorsa , öbür taraftan bakır da neymiş 'Diyarbekir olsa daha güzel olur' diyen varsa düşüneceğiz kardeşim. Zaman düşünme ve uygulama devri" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler