YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç Öcalan'ın çağrısı hakkında ne dedi?
Arınç Öcalan'ın çağrısı hakkında ne dedi?
22 Mart 2013 13:31
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığına saldırı düzenleyenlerle ilgili, ''Olayla doğrudan ilgili henüz ele geçirilmiş bir sanık veya birkaç sanık yok'' dedi.

Arınç, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünde yürütülen program kapsamında, Türkiye'de bulunan Filistinli öğrencileri kabulünün ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezine düzenlenen saldırılarla ilgili gözaltıların olup olmadığına ilişkin sorusuna Arınç, sadece operasyon düzenlendiğini ve iz sürmek suretiyle bazı bilgilere, belgelere ulaşılmak istendiğini söyledi.

Arınç, ''Soruyu İçişleri Bakanımız cevaplandırsa belki farklı bilgi verebilir ama olayla doğrudan ilgili henüz ele geçirilmiş bir sanık veya birkaç sanık yok'' diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarında Türk bayrağının bulunmaması'' ile ilgili soruyu yanıtlarken, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda yaptığı değerlendirmeye aynen katıldığını bildirdi.

Diyarbakır'daki kutlamalarda bazı milletvekillerinin okuduğu mesajda genellikle olumlu izler bulduğunu belirtti. Olumlu izlerin, olumlu sözlerin çözüm süreci için ümit verdiğini dile getiren Arınç, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin yıllardan beri acı duyduğu, ızdırap duyduğu terör sorunu bu yoldan gidilerek çözülebilecekse bundan 75 milyon insanımızın büyük sevinç duyacağını düşünüyorum. Ben işin hep sonuna baktım. Sonunun hayırlı ve başarılı olmasını dilerim. Ama Aralık sonundan itibaren bazı görüşmelerle açıklamalarla devam eden bu çözüm sürecinde dünkü açıklamaları olumlu bulduğumu ifade etmek istiyorum.''


AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler