YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç, kamuda israfı önlemenin yollarını anlattı
Arınç, kamuda israfı önlemenin yollarını anlattı
18 Aralık 2015 22:53
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sakarya Üniversitesi’nde kamu kurumlarında israfı önlemenin yollarını anlattı.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekonomik ve Sosyal Araştırma Merkezi (ESAM) tarafından Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ‘Kamu Kurumlarında İsraf ve Önleme Yolları’ konulu konferansa katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Arınç, kamudaki israfın hükümetler ve bürokrasinin muhatabı olan bir konu olduğunu söyledi. 

Arınç, kamudaki israfla mücadelenin kolay olduğunu belirterek, “Hükümetimiz israfla mücadele konusunu, tasarrufa yönelme konusunu acil bir eylem planı ile ortaya koymuşsa hükümet bu konuda kararlıdır dersin. Bürokraside de herkes üzerine düşeni yaparsa mesele kalmaz” dedi. 

İsrafla mücadelenin bir de sanıldığı kadar kolay olmadığının altını çizen Arınç, “Çünkü o mücadeleyi yapacak olanda nihayetinde bir insandır. Yapmazsa ne kadar genelge gönderirseniz gönderin yapmaz, gene bildiğini yapar. İnsanlar yaşadıkları gibi inanmaya, yaşadıkları gibi bu işi sürdürmeye niyetlilerse sizin genelgeleriniz çoğu zaman kar etmez” diye konuştu. 


İHA

İsraf
 // uğur
İsraf etsinler, nasılsa millet kamu görevlilerine çalışıyor. Ahiret defterleri boş kalmasın....
19 Aralık 2015 Cumartesi 15:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler