YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Halk verdiği kararı 1 ay sonra niye değiştirsin!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, koalisyon ve erken seçim hakkında yaptığı konuşmasında "Halk verdiği kararı sonra niye değiştirsin" dedi.
Arınç: Halk verdiği kararı 1 ay sonra niye değiştirsin!
18 Temmuz 2015 / 08:59 Güncelleme: 18 Temmuz 2015 / 09:10

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Düzce'deki Akçakoca Merkez Camisi'nde cuma namazını kılmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"HALK VERDİĞİ KARARI NİYE DEĞİŞTİRSİN"

Koalisyon ve erken seçim tartışmaları için konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç, halkın 13 sene tek başına iktidar yaptığı AK Parti'yi bu sefer birkaç eksiğiyle tek başına iktidar olmaktan uzak tuttuğunu belirtti.

Halkın diğer partilerle hükümet kurulmasını istediğini aktaran Arınç, "258 milletvekili ve yüzde 41 oy bunu gösteriyor. 'Efendim bugünden yarına seçime gidelim' yok böyle bir şey. Halk bir ay önce verdiği kararı, bir ay sonra niye değiştirsin, neden değiştirsin, nasıl bir ihtiyaç var buna bakmak gerekir" dedi.

"ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ HÜKÜMET KURMAK" VURGUSU

Arınç, öncelikli görevlerinin hükümet kurmak olduğunu düşündüklerini vurgulayarak, "Bizim işimiz kolay, herhangi bir partiyle hükümet kurabiliriz. Ama diğer partilerin işi zor, onları üçü bir araya gelmezse hükümet kuramıyorlar. Üçü de bir araya gelmediğine göre bu memleketin sahibini kendimiz olarak görüyoruz, mesuliyeti de kendimizde görüyoruz" diye konuştu.

vay vay
 // kanal a fun
bu adam ak partilimi :D anlaşılan chp yle koalisyon kurdurarak partiyi bitirmeyi daha doğrusu ak partiyi Tayyip reyizin elinden kurtarmaya ! çalışıyor çok yazıkkk...
18 Temmuz 2015 Cumartesi 17:38
 // mustafa
halk fikrini pişmanlıktan değiştirir....
18 Temmuz 2015 16:25
1
 // 1
Niye anket yapıp duruluyor o zaman...
18 Temmuz 2015 11:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler