YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Birilerinin bizi silkelemesi lazım
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Taksim'i kastederek, "İstanbul'da biraz ötede başka topluluklar var. Başka duyguların içerisindeler ama biz burayı tercih ettik. Çünkü buradan alacağımız dersler olduğunu düşünüyorum" dedi.
Arınç: Birilerinin bizi silkelemesi lazım
09 Haziran 2013 / 17:33 Güncelleme: 09 Haziran 2013 / 17:37

Akabe Vakfı tarafından düzenlenen Esmaül Hüsna derslerinin sonuncusu "Hitamuhu Misk" programı, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Programa Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanı sıra binlerce davetli katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Taksim'deki olayları işaret eden Arınç, "Böyle bir toplantı Türkiye’nin de içinde bulunduğu ortamda ne ifade ediyor diye aklıma geldi. Düşününüz ki hemen İstanbul’da biraz ötede başka topluluklar var, başka duyguların içindeler. Onlar da kendilerince tatmin oluyorlar. Sloganları var, sosyal medyadan paylaştıkları var. İnandıkları yaşam tarzı içerisinde onları mutlu eden olaylar var. Bir başka yerde çatışma var, kavga var, nefret var. Birbirlerinin boğazlarına sarılıyorlar. Bir başka yerde bütün bunlardan habersiz yaşayan insanlar var. Ama biz buraya geldik, burayı tercih ettik. Çünkü buradan hepimizin alacağı çok büyük dersler olduğunu düşünüyorum" dedi.

Müslümanlar için kulluk şuuruna ermenin çok önemli olduğunu söyleyen Arınç, "Bu kadar günlük meşgaleler içerisinde, bu kadar başka başka şeyleri ciddiye alarak onların peşinde koşmak herhalde bir tarafa biz bugün kulluk vazifelerimizi hatırlayabilirsek hepimiz için dünya ve ahret saadetine vesile olacak. Olayları anlamak için buna ihtiyacımız var. Birilerinin bizi uyarması, silkelemesi lazım. Ne yapıyoruz, nasıl yapıyoruz? Her yaptığımız işin veya yapamadıklarımızın hesabını vermek çok önemli" ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, Türkiye çapında yaşanan ya da gelecekte yaşanacak olayların herkesi kendisine getirmesi gerektiğini belirterek, "Böyle sohbetleri, kitapları okumalı ve dinlemeliyiz. Biz kimiz, ne yapıyoruz, nasıl yapıyoruz, yapmadıklarımız var mı, mevki makam peşinde miyiz,birilerinin bizi sarsması lazım. Birilerinin yüzümüze bakarak, ‘Yanlış yapıyorsun, Rabbimizin bize gösterdiği budur' demesi lazım. Bize kalırsa biz bundan uzağız. Çünkü bütün kafamız, fikrimiz o an ki olayı çözmekle meşgul. Halbuki bunun bir öncesi olduğu gibi bir sonrası da olacaktır. Ahiret, hesap günü var ve mutlaka hesaba çekileceğiz" şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler