YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç BDP Heyeti hakkında ne dedi?
Arınç BDP Heyeti hakkında ne dedi?
21 Şubat 2013 14:00
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BDP'li milletvekillerinin İmralı'ya gidecek olmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BDP'li milletvekillerinin İmralı'ya gidecek olmasının sürecin devam ettiğini gösterdiğini belirterek, ''Biz sonucundan ümitliyiz, büyük bir cesaretle ve her türlü riski alarak terörün bitirilebileceği noktaya kadar bu çalışmamızı özgüvenle yürütüyoruz. Kim ne derse desin, yapıcı eleştirilerden istifade ederiz ama yıkıcı eleştirilere de kamuoyu gereken dersi verecektir. Süreç hukuk, yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde yürüyor. Sonucundan ümitli olmak bizim hakkımız'' dedi.

Arınç, BDP milletvekillerinin Karadeniz gezisinde çıkan olaylara ilişkin de şunları söyledi:

''Türkiye'nin neresini amaçlarlarsa amaçlasınlar, her yerde toplantı yapma, düşüncelerini açıklama hakları vardır. Bunun önüne hiç kimse set çekemez, gösteri yapamaz veya bunu kısıtlayacak davranışlar içinde bulunamaz. Bu temel haktır''

"28 Şubat 10 yıl bile sürmedi"

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 28 Şubat Soruşturması ile ilgili, ''Bin yıl sürecek demişlerdi çok şükür 10 yıl bile sürmedi. 10 yıl sonra artık 28 Şubat'a yol açan insanlar bırakın yargılanmayı, artık sokağa çıkıp onu savunacak noktada değiller. Dolayısıyla siyasetin üzerine bir karabasan gibi çökmüş olan 28 Şubat sürecinin yol açtığı tahribatın tamir edilmesi gerekir. 10 yıllık hükümetimiz sürecinde yapılanların her biri 28 Şubat'ta giydirilmek istenilen o gömleğin paramparça edildiğini gösteriyor'' dedi.
 
"BDP başka yerlerde de tepji görebilir"

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BDP'lilerin Samsun ve Sinop ziyaretlerinde yaşanan olaylara ilişkin, BDP'li siyasetçilere uyarıda bulunmak istediğini belirterek, ''Bu olay size şunu gösteriyor olmalı. Bugüne kadar yaptığınız etnik kimliğe dayalı siyaset faydalı olmamıştır. Türkiye'nin belli bölgesinde bu bölgenin insanlara yönelik siyasetiniz doğru olmamıştır. Bugüne kadar yaptığınız tahrik edici siyaset, çevrenizdeki insanları şiddete yönelten, silaha yönelten siyasetiniz doğru olmamıştır. İşte buna tepki olarak sadece Karadeniz bölgesinde değil başka yerlerde aynı tepkiyi görebilirsiniz'' dedi.
 
AA
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler