YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç 'bayram hatırına' istedi!
Arınç 'bayram hatırına' istedi!
22 Eylül 2009 07:32
Başbakanın yerine bayram mesajını Bülent Arınç verdi. MHP ve CHP'ye seslendi. Bayram hatırına isteklerde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Amerika'da olduğu için Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç bugün ona vekalet etti. Bayramlaşma töreninde muhalefete seslendi ve Kürt meselesinin çözümü için başlatılan 'demokratik açılım'a destek olmaları çağrısı yaptı.

AK Parti'de partililerle bayramlaşmaya katılan Başbakan Yardımcısı Arınç, önemli açıklamalarda bulundu.

DEMOKRATİK AÇILIMLA HUZUR GELECEK

AK Parti'nin pek çok sorunları çözdüğünü belirten Arınç, Türkiye'yi yıllardır huzursuz eden problemleri ortadan kaldırmak için huzur, birlik ve bütünlük projesiyle Türkiye'yi gerçek anlamda barışa, huzura kavuşturmak istediklerini kaydetti. Arınç, demokratik açılımın başarılı olması halinde bölgeler arası ekonomik dengesizlilerin ortadan kalkacağını, vatandaşların milli gelirinin atacağını, gözyaşının, üzüntünün, kanın ortadan kalkacağını vurguladı. "Anneler babalar ağlamayacak. Ülkemizde huzur ve refah egemen olacak." diyen Arınç, sürecin Türkiye'yi yakından ilgilendirdiğini ifade etti.

Destek olanların desteğine, karşı çıkanların eleştiri ve önerilerine ihtiyaç duyduklarına vurgu yapan Arınç, "Bu taşı yukarıya kaldırmak herkesin el atmasından geçiyor. Ben söyletmem deyip baştan hiçbir öneri getirmeden reddetmek hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Bu ülkenin siyasetçisi ülkenin sorunlarını çözmek için elinden geleni yapar." şeklinde konuştu.

AK PARTİ'Yİ HAİNLİKLE SUÇLAMAKTAN VAZGEÇİN

Türkiye'nin önünü tıkayan konu konusunda sadece 'söyletmem bunu' yaklaşımının doğru olmadığını aktaran Arınç, AK Parti'nin hainlikle suçlamanın da çok yanlış olduğunu ifade etti.

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bayram gününde, herkesin birbirine elini uzattığı bir günde MHP ve CHP genel başkanlarına bu bayram günü dolayısıyla gelin bu önemli konuda Türkiye'nin sıcak ilgiyle karşıladığı konuda görüşlerinizi, düşüncelerinizi AK Parti ile paylaşın. Biz sizin görüşlerinizi önemsiyoruz."

AK Parti'ye yönelik eleştirileri de haksız bulduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bizi hiç layık olmadığımız toprak satmak, İmralı'yla anlaşmak gibi bizimle uyuşmayan sözlerle yaklaşmak çok yanlış. İnsaflı olun, şehitlerimizi, gencecik yavrularımızı düşünün. Bu bayram gününün sevincini büyütmek istiyorsanız el ele verelim, birlikte bu zorunlu ve sorunlu meseleyi çözelim." önerisinde bulundu.

İNANANLARI AK PARTİ'YE DÜŞMAN ETTİLER

AK Parti'ye yönelik yakıştırmaların Bahçeli ve Baykal'a inanan insanları AK Parti'ye düşman haline getirdiğini belirten Arınç, bu kişilerin AK Partilileri gördüğünde selam vermediğini, konuşmadığını yüzlerini buruşturduğuna dikkat çekti. Türkiye'ye bundan daha büyük kötülük yapılamayacağını dile getiren Arınç, eleştirinin en ağırına tahammül gösterebileceklerini, ancak hakarete karşı olduklarını belirtti. Arınç, Bahçeli ve Baykal'a bir kez daha seslenerek, "Sizin bu kadar ağır suçlamalarınız sonucu değiştirmeyecek. Ancak bazı kardeşlerimizin bize düşmanca bakmaları bizi can evimizden yaralamaktadır. Sayın Bahçeli ve Baykal'ın düşmanca bakışında ne kadar etkisi olduğunu görüyoruz. Bu aşırı acıtıcı, incitici söylemlerinden vazgeçmelerini bu bayram hatırına istiyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler