YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç Almanya'ya gidiyor
Arınç Almanya'ya gidiyor
04 Mart 2013 12:09
Başbakan Yardımcısı Arınç, Almanya'nın Berlin ve Köln kentlerini kapsayan 4 günlük ziyaret gerçekleştirecek.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Almanya'nın başkenti Berlin'e gidiyor.
Arınç'ın basın danışmanlığından yapılan açıklamaya göre Başbakan Yardımcısı, Almanya'nın Berlin ve Köln kentlerini kapsayan 4 günlük ziyareti çerçevesinde üst düzey Alman yetkililerle görüşmelerde bulunacak ve bazı etkinliklere katılacak.
 
Arınç, 5 Mart'ta ''Uluslararası Kültürlerarası Diyalog Enstitüsü'' tarafından düzenlenen ''Müslümanlar, Museviler ve Hristiyanlar: Barış Mümkündür! Geçmiş ve Mevcut Durumda Barış içinde Birlikte Yaşamanın Örnekleri-Geleceğe dair Perspektifler'' konulu konferansta konuşma yapacak.
 
Kültürlerarası diyalog konusunun ele alınacağı sözkonusu konferansa, Türkiye Süryani Kadim Cemaati Ruhani Reisi Yusuf Çetin, Türkiye Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh ve Rum Ortodoks Kilisesi üyesi ve Türkiye Vakıflar Mecilis üyesi Laki Vigas'ın yanısıra Dünya Yahudi Kongresi Genel Sekreter Yardımcısı Maram Stern, Almanya'daki dini kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Federal Meclis üyeleri, aralarında İsrail, ABD, Irak ve Pakistan gibi ülkelerin büyükelçilerinin de bulunduğu diplomatik temsilciler katılacak.
 
Arınç, 6 Mart'ta da Konrad Adenauer Vakfı ile Humboldt Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek ''Türkiye'nin Değişimi, 2023 Vizyonu ve Avrupa'' başlıklı konferansa iştirak edecek.
 
Almanya ziyareti çerçevesinde Berlin'de Federal Almanya'nın Göç, Mülteciler ve Uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer ve Federal Meclis Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Johannes Kahrs ile görüşmelerde bulunacak Arınç, 7 Mart'ta Köln kentine geçecek.
 
Köln'de TRT'nin işbirliğiyle kurulan Anadolu Üniversitesi Köln Stüdyosu'nun açılışını yapacak Arınç'ın yine Köln'de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği adlı kuruluşu ziyaret etmesi öngörülüyor.
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler