YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç Abdullah Gül'ün adaylığını değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'den aday adayı olacağı yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Arınç Abdullah Gül'ün adaylığını değerlendirdi
06 Mart 2015 / 15:47 Güncelleme: 06 Mart 2015 / 15:53

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Abdullah Gül'ün olası adaylığı ile ilgili, ''İsabetli olur, güzel olur'' sözlerini değerlendirdi: ''Cumhurbaşkanımızın sözleri bir ümittir ışıktır. Gönülden arzu ediliyorsa şık olanı kendisinin bizzat davet edilmesidir. Henüz o noktada olmadığımızı düşünüyorum.''

İşte o değerlendirmelerden kritik satırlar:

Abdullah Gül'ün AK Parti'den aday olacağı iddiaları

Abdullah Gül ile dava arkadaşıyız çok başarılı bir siyasetçidir. Cumhurbaşkanlığında çok başarılı bir performans sergiledi. Görevi büyük bir şerefle arkadaşına devretti ve İstanbul'a gitti. Şu ana kadar adaylık söz konusu değildi. Cumhurbaşkanımızın sözleri bir ümittir ışıktır. Kendileri bu konuda bir görüşme yaparlar siyasete devam etmek isterlerse biz sevinç duyarız. Cumhurbaşkanlığı başbakanlık yapmış olması 6 bin adaydan biri gibi karşılanmamalıdır. Gönülden arzu ediliyorsa şık olanı kendisinin bizzat davet edilmesidir. Henüz o noktada olmadığımızı düşünüyorum.

"7 Haziran'dan sonra başbakanımız..."

Bizim partimizde her şey fedakarlık üzerine kurulmuştur. Abdullah Gül Meclis Başkanı olursa Türkiye' de kazanır Meclis'te kazanır. Seçimi kim kazanırsa Başbakan o olur. 7 Haziran'dan sonra Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'dur.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler