YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Abdullah Gül bu talebi geri çevirmez
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "parti teşkilatı Genel Başkanlık için Abdullah Gül'ü isterse, sayın Gül bu talebi geri çevirmeyecektir" dedi.
Arınç: Abdullah Gül bu talebi geri çevirmez
04 Temmuz 2014 / 11:10 Güncelleme: 04 Temmuz 2014 / 11:16

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra AK Parti’nin başına kim geçecek? Başbakan kim olacak? Kulislerdeki bu iki yaşamsal sorunun yanıtını Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet'e açıkladı.

İşte Arınç'ın konuyla ilgili açıklaması:

Ekim'de Genel Başkan seçilir

"Sayın Başbakanımız seçilip mazbatasını alınca, Başbakanlık bitecek. Geçici Başbakan seçilecektir. Ekim ayında da Genel Başkan seçilir. Ondan sonraki mesele 2015’e kadar partimizin ve hükümetin götürülmesidir. İnşallah 2015’e kadar partimizi ve hükümetimizi götüreceğiz. O seçimlerden de başarıyla çıkacağız."

Genel Başkanlığa aday olur 

"Ekimdeki kongrede parti, teşkilat isterse, istişareler Abdullah Gül derse, elbette Sayın Gül bu talebi geri çevirmez. Genel Başkanlığa aday olur. Gül bu milletin sevdiği bir arkadaşımız. Başarılı bir Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Partimizin başına yakışır. 7 yıl ara verdiği için 3’üncü dönem şartı da yok."

gül kabul ederse..
 // alemci
arınçada partida iyi bir yer açılacak bunun derdi o sakın köşenize çekilip oturmayı düşünmeyin ak partide artık bir karşılığın kalmadı arınç her zaman seni bursaya veya başka bir ile gönderip liste birden ikiden seçtirmek istemiyorlar eğer çok istiyorsan manisadan seni listenin sonuna koysunlar ismin ve kariyerin hepsini silsin süpürsün götürsün tayip beyin kredi kartı ile nenemde seçilir oda köşke çıktı ak partide yüzü eskiyen oturup maaş alan epeyi vekil var bunlara güle güle denmeli........
04 Temmuz 2014 Cuma 11:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler