YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç 5 madde ile Davutoğlu'nu anlattı
Bülent Arınç, katıldığı bir programda, beş madde ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu özetledi.
Arınç 5 madde ile Davutoğlu'nu anlattı
23 Kasım 2014 / 21:57 Güncelleme: 23 Kasım 2014 / 21:58

Kulu Cihanbeyli Yardımlaşma, Kültür ve Çevre Derneği'nin Konya'daki bir otelde düzenlediği Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşmaları Programı'nda konuşan Arınç, milletin AK Parti'ye güvenerek oy verdiğini, bu desteklerle 13 yıla 9 seçim başarısını sığdırdığını söyledi.

Bugüne kadar yetiştirdiği büyük şahsiyetlerin yanında, ilim, mana, ahlak dünyasına ve birbirinden nadide insanlarla nam salmış Konya'nın tebrik edilmesi gerektiğini belirten Arınç, rahmetli Necmettin Erbakan'dan sonra 2014 yılında Türk milletine çok değerli bir başbakan hediye ettiğini vurguladı.

Güvenoyu aldıktan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Konya'ya geldiklerini anımsatan Arınç şöyle konuştu:

1) Sayın Davutoğlu mükemmel bir insan. Başbakanlık için ismi geçenlerden birisi de bendenizsem, kendi adaylığı ilan edildiğinde koşup önce tebrik etmiş, 'bana da sorsalardı seni söylerdim. Bu kadar bize zaman kaybettirdi, Tayyip Beyin günahı var' demiştim. Yani, baştan da kim olsun denseydi, biz çok şükür öyle bir eğitimin içinden geliyoruz. Kendi nefsimizden önce daha başarılı insanları her zaman söyler ve tercih ederiz.

2) İnanmış, ahlakı çok düzgün bir insan.

3) Aile hayatı, çocukları, eşi, evlatları çok mükemmel bir insan.

4) Tarih bilincine sahip iyi yetişmiş bir insan.

5) Hayatında batıla yüz çevirmemiş, gözünü oynatmamış bir insan. Daha ne istiyoruz. Bundan daha iyisi olamaz. Dolayısıyla çok önemli bir iş yaptık. Başbakanımızı cumhurbaşkanı yaptı milletimiz. 13 yıldır tek başına iktidar olan partide acaba ne olacak diye herkes merakla beklerken, bir tek şey oldu, çok güzel oldu. Oy birliği ve ittifakla acabaların bile kalmadığı bir süreçten geçtik. Sayın Davutoğlu başbakanımız oldu. Allah bu beraberliğimizi, fedakarlık duygularımızı boşa çıkarmasın."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler