YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da başkan adayı yeniden Menderes Türel oldu
Antalya'da başkan adayı yeniden Menderes Türel oldu
Antalya'da başkan adayı yeniden Menderes Türel oldu
17 Aralık 2008 / 16:59 Güncelleme: 17 Aralık 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan Konya'da katıldığı toplu açılış töreninde 3 büyük ilin büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı.


Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Akyürek


Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yeniden Menderes Türel


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki


İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları


- Halkımızın inandığı adayları tespit ediyoruz, edeceğiz.


- AK Parti olarak seçimlerde göstereceğimiz adayları kademe kademe açıklayacağız. En geç 15 Ocak'a kadar açıklamış olacağız.


- Belediye Başkanlığı'ndan gelmiş bir Başbakan olarak şunu söyleyeyim, hizmet gerektir ama hizmet işi bitirmiyor. Ondan sonra yeterli olan şey halkın gönlünü elde etmesidir. Halkın gönlünü elde edemiyorsa altınla kaplasan netice alınmıyor. Tüm Türkiye'de bende olsaydım bunu aday gösterirdim diyeceği bir aday belirleme sistemi uyguluyoruz.


- Ben samimiyetimle parti içindeki aday belirleme çalışmasının nasıl olduğunu anlatayım. Temayül yoklamaları tavizsiz yürür. Bütün büyükşehirlerimizde bu yoklamaları yaptık. Kadın, gençlik kollarımız da buna katıldı. Burada mevcut belediye başkanlarımızla ilgili kanaatlerini ortaya koyarlar.


- AK Parti'li belediyelerin hepsinin temayül yoklaması yapıldı. Dosyalarıyla elimizde. Bu arada kamuoyu araştırması da yaptık. Bu defa halkımızın nabzını görebildik.


- Tek başına bu vebali yüklenemem. Bu nedenle bunu merkez kararla birlikte belirliyeceğiz.


- Antalya adayımız yine Menderes Türel'dir. (44 yaşındaki Türel, bir dönemdir Antalya Belediye Başkanlığı görevini sürdürüyor.)


- Menderes Türel, bu beş yıllık dönemde Antalya'ya 1 milyar YTL yatırım yapmıştır bu rakama merkez yönetimin yaptığı yatırım dahil değildir.


- Antalya'da yeni bir adım daha atılıyor. 17 kilometrelik bir raylı sistem yapılacak. İnşallah 1,5 yıl gibi bir sürede bu tamamlanacak. Antalya'nın meşhur bir kale içi var. Bu bayramda ben de bu bayramda Antalya'daydım. Orayı bende gezdim. Eski halini de biliyorum şimdi turizm merkezi haline gelmiş.


- Başkanımızın da ifade ettiği gibi 40 trilyonluk bir yatırım yapılmış. Belki de en önemli bir cazibe merkezi haline gelmiş. Tüm o ahşap binaların düzenlenmesi, vatandaş o ihmal ettiği konakları ya satıyor ya da restore ediyor.


- Zaten Antalya'ya not vermek istiyorsanız kale içine baksanız yeter. Bazı vatandaşlarımız bunu görmek istiyor. Diyor ki yatırım yapın. Antalya'ya bakın o yatırımı görürsünüz. Göremiyorsa bunun günahı biz değiliz.


- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mehmet Özhaseki'dir. Kayseri dünyanın izlediği bir şehir haline geldi. AK Parti iktidarı Kayseri'ye denizi getirdi. Bizim yaptığımız barajla biz bunu gerçekleştirdik. Özhaseki yatırımları ile şehrini ihya ederken Kayserispor'u da zirve için mücadele eden bir takım haline getirdi. Kayserispor yeni yapılan ve bitmek üzere olan stadyumu ile de adından söz ettiriyor.


- Kayseri'deki atılımlar yeni dönemde de devam edecek. Bu şehrimizin kazandığı imajı sürdürteceğiz. Buna gölge düşürmeyiz. Bu şehrimizde milletvekili belediye başkanı dayanışması da örnek olacak türde. Ben kendilerini takdir ediyorum.


- Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Tahir Akyürek'dir. Yeni dönemde de bu Selçuklu başkentini yüceltmeye ve iyileştirmeye devam edeceğiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler