YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Annesi Efkan Ala'yı böyle uğurladı
Annesi Efkan Ala'yı böyle uğurladı
16 Şubat 2014 14:15
İçişleri Bakanı olduktan sonra memleketi Erzurum'un Oltu İlçesi'ne ilk kez gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, bu sabah evden ayrılırken annesi Gönül Ala arkasından su dökerek uğurladı.

Başbakanlık Müsteşarı olarak görev yapan Efkan Ala, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Aralık 2013 tarihinde yaptığı kabine revizyonunda İçişleri Bakanlığı'na getirildi. Bu haber, Ala'nın yakınları ve Erzurumlu hemşehrileri tarafından sevinçle karşılandı.

İçişleri Bakanı olduktan sonra Erzurum'a bir kez gelen ancak babaocağı Oltu'ya gitme fırsatı bulamayan Efkan Ala, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere dün geldiği Erzurum'da gün boyu temaslarda bulundu. 

Bakan Efkan Ala, Tortum ve Narman gezilerinin ardından Oltu İlçesi'ne gitti. Bakan Efgan Ala, geceyi annesi Gönül ve babası Temel Ala'nın yaşadığı Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki müstakil evlerinde geçirdi.

Sabah annesinin hazırladığı kahvaltı sofrasına oturan Bakan Efgan Ala, bugünkü Hınıs ve Karaçoban ilçelerine gitmek üzere evden ayrıldı. Bakan Efan Ala evin önünde toplanan kalabalığı selamlarken annesi Gönül Ala da oğlunun arkasından bir sürahi su dökerek onu uğurladı.

"Gezi olaylarının verdiği zarar ortada"

Bakan Efkan Ala, bu sırada gazetecilerin, Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeği ile saldırıya uğradığı iddia edilen Zehra Develioğlu'nun açıklamaları ve medyada yer alan görüntülere ilişkin soruları üzerine şunları söyledi: 

"Bakan seçildikten 2 ay sonra memleketime gelebildim. Büyük bir sıcak ilgi ile karşılandım. Bu gurur verici. Gezi olaylarına gelirsek hiçbir olay, olayın bir kısmıyla izah edilemez. O zaman kişilerin kendileri de açıklamalarını yaptılar. Devletin elindeki bilgiler de o yöndeydi. O gün neler yaşandığını bütün Türkiye gördü. Şimdi neyi, kim, niçin araştırıyor? A

raştırdığında ne kadarını bulmuş oluyor da çıkıp bu hükümleri verebiliyor. Bunları kamuoyunun takdirine bırakıyorum. O olay gerçekleşmiştir, ilgililer ve işin sahibi, o olaya maruz kalan çıkmış ve bunu söylemiştir. Bu da adli tıp raporuyla teyit edilmiştir. Kim neyi, neden yeniden yanlış ve eksik bilgiyle gündeme getiriyor? Burada, Gezi olaylarında Türkiye'ye verilen zarar da ortadadır, onun sonuçları da ortadadır. Yani bir günah çıkartma mıdır bu? Onu kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler