YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne ve babaların gözyaşları dinecek
Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ''Çözüm süreci ile İnşallah annelerin olduğu kadar babaların da o gizli gözyaşları dinecek'' dedi.
Anne ve babaların gözyaşları dinecek
28 Mart 2013 / 13:51 Güncelleme: 28 Mart 2013 / 14:13

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle düzenlenen ''Türkiye'de Baba Olmak: Cinsiyet Eşitliğinde Sorumluluklar, Haklar ve Çözümler'' konulu panelin açılışında yaptığı konuşmada, ''Anne ve baba olarak sorunların muhatabı olduğumuz kadar, sorunların kaynağı da olabileceğimizi sorgulamak durumundayız'' ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan, ''Şiddetin, ayrımcılığın, horlamanın ve aşağılamanın kökenini, evdeki atmosferde ve iklimde, o atmosfer ve iklimi oluşturan gelenekte aramalıyız'' şeklinde konuştu.

Kadınların haklarının verilmesini beklemeyeceğini kaydeden Emine Erdoğan, ''Tam tersine hakları için mücadele edecek ve haklarını alacaklar'' dedi.

Konuşmasında çözüm sürecine de değinen Emine Erdoğan, şöyle devam etti:

''Hepimiz biliyoruz ki en az anneler kadar babalar da ağlıyor. Belki babalar gizli gizli ağlıyor, belki gözyaşlarını içlerine akıtıyor ama en az anneler kadar babaların da yürekleri parçalanıyor. İnşallah bu süreç, anneler kadar babaları da rahatlatacak. İnşallah annelerin olduğu kadar babaların da o gizli gözyaşları dinecek. Annelerin ağlamadığı, babaların gizli gözyaşı dökmediği, çocukların da ağlamadığı ve ağlatmadığı bir Türkiye için sabırsızlandığımı ifade etmek istiyorum.''

 

AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler