YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, C
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, C
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, C
16 Kasım 2008 / 21:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

AK Parti Mamak İlçe Teşkilatı 3.Olağan Kongresi'nde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'nin adayı Murat Karayalçın'a yüklendi.


Ankara belediyesinin kadrolarını DTP yandaşlarına bırakmayacaklarını dile getiren Başkan Gökçek, PKK yandaşlarının Karayalçın'a, gerçek Kürtlerin ise kendine oy vermesini istedi.


CHP'nin büyükşehirlere aday yapacak kimseyi bulamadığını savunan Gökçek, CHP'nin yok olduğunu ileri sürdü. CHP'nin devşirme adaylarla yerel seçimlere katılmayı planladığını ileri süren Gökçek, İstanbul için Eskişehir'in DSP'li belediye başkanını, İzmir için ise Dikili'nin SHP'li belediye başkanını transfer etmeye çalıştığını kaydetti.


Beş sene önce Karayalçın'ın İmralı yandaşları DEHAP ile işbirliği yaptığını hatırlatan Gökçek, şu anki Diyarbakır ve Hakkari belediye başkanlarının onun oylarıyla göreve geldiğini belirtti.


DTP'nin Ankara'da Murat Karayalçın'ı desteklediği yönünde yaptığı açıklamayı hatırlatan Karayalçın, "Karayalçın İmralı yandaşlarıyla iş birliği yaptı. Sayın Baykal bile bir önceki seçimlerde, 'Karayalçın'ın listesindeki isimler İmralı'dan geldi' demedi mi? DTP, açıkladı; 'Ankara'da Karayalçın'ı destekleyeceğiz' dedi. PKK yandaşlığı yapan siyasal partiler Karayalçın'ı destekliyorsa biz gerçekten bu vatanın bölünmez bütünlüğüne canını verecek Kürt kardeşlerimizin oyunu istiyoruz. PKK yandaşları Karayalçın'a versin, gerçek Kürt kardeşlerimiz AK Parti'ye versin, bize versin. Çatlasalar da patlasalar da Ankara belediyesinin kadrolarını DTP yandaşlarına bırakmayız. Bunda kesinlikle kararlıyız. Mamak'ta da, büyükşehir belediyesinde de kararlıyız. Bunda kimsenin şüphesi olmasın. İnanıyorum ki geçen seçimlerden çok daha mükemmel sonuçları bu seçimlerde Allah'ın izniyle alacağız." diye konuştu.


Medyanın Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerine karşı kayıtsız kaldığını savunan Başkan Melih Gökçek, basında çıkan kömür dağıtımına ilişkin haberleri eleştirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler