YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anayasa Mahkemesine gideceğiz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Cumhurbaşkanı Gül'ün emekli milletvekilleriyle ilgili düzenlemeyi veto etmezse, Anayasa Mahkemesine gideceklerini söyledi.
Anayasa Mahkemesine gideceğiz
28 Aralık 2011 / 23:52 Güncelleme: 28 Aralık 2011 / 23:56

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, ''Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, emekli milletvekilleriyle ilgili maaş artışını öngören maddeyi veto etmezse, Anayasa Mahkemesine gideceğiz'' dedi.

Akkaya, partisinin Düzce İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, örgütlü iş yerleri ile fabrikaları ziyaret etmek amacıyla Düzce'ye geldiğini belirterek, işçilerin sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini söyledi.

Türkiye'de sorunların gün geçtikçe arttığını öne süren Akkaya, CHP'nin mevcut sorunlara karşı Türkiye'nin teminatı olduğunu bildirdi.

Türk halkının bir algı eksikliği yaşadığını savunan Akkaya, ''Bu bizden de kaynaklanıyor olabilir. Halkımızın bu algı eksikliğini lehimize çevirmek, gerçekleri ortaya koymak, onlara bu gerçekleri anlatmak bizim görevimizdir. Örgütlerimiz yılmadan bu çaba içerisinde çalışıyor. Biz halkımızla iç içeyiz. Tehditlere, eleştirilere ve saldırılara karşı bunu yapma ve halkımızı aydınlık günlere taşıma noktasında kararlıyız'' diye konuştu.

TBMM'de emekli milletvekillerinin maaşlarının artışına yönelik itirazları olduğunu dile getiren Akkaya, düzenleme konusunda Mecliste kendi iradelerinin bulunmadığını savundu.

Akkaya, şöyle devam etti:

''260'ın üzerinde oyla kabul edilmiş bir yasal düzenlemede iki tane CHP milletvekili olumlu yönde teklif vermiş. Onlar da zaten yanlış anladıklarını belirtiyorlar. Bu konuda CHP Genel Başkanı'nın iradesi var. Haftalar öncesinde bu konu gündeme geldiğinde MYK'da görüşmüştü. TBMM'de ise CHP grup başkanvekillerinin iradeleri var. En son Mecliste bu konu görüşülürken Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan Meclisi terk etmişti. Orada kendisi iradesini ortaya koymuştur. O konuda hiçbir kuşku yoktur. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, emekli milletvekilleriyle ilgili maaş artışını öngören maddeyi veto etmezse, Anayasa Mahkemesine gideceğiz.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler