YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anayasa fırlatan CHP'li vekil: Millet hizmet bekliyor!
Anayasa fırlatan CHP'li vekil: Millet hizmet bekliyor!
02 Eylül 2014 07:29
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kendisini eleştirenlere "Millet sahaflarda değil sokaklardadır.Millet çok kelam duydu artık hizmet bekliyor" cevabını verdi.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Altay, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Grup Toplantısı'nda kendisine yönelik yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

Altay, "Ben de eğitimciyim. Hayatım insanlara önce hak sonra edep öğretmekle geçmiştir. Ben kendisi gibi sahafların içine hapsolmadım, hapsolmam. Biz milletin içinde yaşadık, sokakların kokusunu ciğerimize çektik. Siyasete sahaflarda değil halkın içinde başladık, orada devam ediyorum. Başbakan'a da sahaf kokusunu artık bırakmasını sokakların kokusunu içine çekmesini tavsiye ederim. Çünkü millet sahaflarda değil sokaklardadır. Millet çok kelam duydu artık hizmet bekliyor. TBMM'nin saygınlığını Davutoğlu'ndan öğrenecek değiliz" diye konuştu.

"Davutoğlu'nun bugünkü grubunda yaptığı konuşmayı acemiliğine veriyorum" diyen Altay, sözlerine şöyle devam etti:

"Ustasına özenen çırak olunca böyle acemilikler her işte olur. Tıpkı bugün olduğu gibi. Kendisine tavsiyem var. Eğer AKP'de disiplin kurumu varsa önce AKP Grubu'na baksın orada bu işlemleri yapsın. Eğer kendi iradesi varsa sanal başbakanlık yapmayacaksa önce Kuran-ı Kerim'i hakaret edenlerle Meclis'te uçan tekme atanlarla küfür edenlerle hesaplaşsın, temizlensin öyle gelsin.

Üstündeki kiri pası CHP'ye bulaştırmaya kalkmasın. Sayın Davutoğlu, sahaflarda çok kaldığını, evindeki kitapları okşadığından bahsediyor. Bu tür vakalar kişilik gelişimini tamamlayamamış, komplekslerini aşamamış olarak tanımlanır. Kitaplar okşanarak alim olunmaz.

Davutoğlu, sırtında bir davul elinde bir bavul. Davulun tokmağı başkasında, bavulun anahtarı başkasında. Sahaflarda kitap okşayacağına sırtındaki davulun tokmağını eline alsın, sahaflarda kitap okşayacağına elindeki bavulun anahtarını eline alsın. Kukla başbakan olduğunu daha ilk günden keşke kamuoyuna göstermeseydi. Biraz kendi iradesini ortaya koymasını tavsiye ediyorum." 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler