YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ANAR'dan Erdoğan'a açılım uyarısı
ANAR'dan Erdoğan'a açılım uyarısı
02 Kasım 2009 11:31
Kamuoyu araştırma şirketi ANAR; Erdoğan'a bu kez bir anket değil rapor sundu. İşte açılım sürecinin fotoğrafını çeken o rapor...

Kuruluşundan beri Ak Parti'nin kamuoyu araştıramlarını yapan ANAR; AK Parti'ye bir rapor sundu. Açılım sürecinin fotoğrafını çeken raporda AK Parti'ye uyarılar var.... ANAR'ın raporuna göre AK Parti oy kaybetmiyor ancak seçmenin inancında aşınma var.

HALKA İNANÇ AŞINIYOR

Şirketin eski yöneticisi İçişleri Bakanı Atalay ve Erdoğan'a sunular raporu ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu değerlendirdi: Açılım AK Parti'ye prestij kaybettirmedi. 29 Mart'taki oy dengesi korunuyor. Ancak halkın çözüme olan inancı azalıyor.

OY KAYMASI YOK AMA KAFALAR KARIŞIK

Akşam'ın haberine göre muhalefet aslanlar gibi açılıma direndiği halde beklediği oyu toplayamadı. Hükümet de riski göze aldı ancak oylarını yükseltemedi. Kürt oylarını da alamadı. AK Parti yüzde 75'lik ana seçmenini koruyor. Kalan yüzde 25 başka bir partiye kaymadı ama kafası karışık.

AÇILIM DA SİGARA YASAĞI GİBİ OLSAYDI

Kürt açılımında sigara yasağındaki propoganda yapılamadı. Halkla iletişime geçilemedi. Muhalefet daha başarılı oldu. Karadeniz, Ege ve Akdeniz'de AKP'Nin sıkıntısı var. PKK silahı bırakırsa iktidar partisi yüzde 45'in üzerine çıkar. Aksi halde işi zor.

ÇANKAYA'NIN KADERİ 2011 SEÇİMİNE BAĞLI

Başbakan'ın Köşk'e çıkıp çıkmayacağını 2011 seçimi belirleyecek. Eskiden olsa Erdoğan'sız AKP dağılır diyebilirdik. Ama şimdi durum farklı. Eğer seçimde başarılı olursa bir CHP bir AK Parti kalır.

açılım
 // eren soylu
pkknın adını bile yazarken iğrendiğim örgütün silahını bırakacağına asla inanmıyorum ayrıca kürtlere herhangi bir ayrımcılık yapıldığına da inanmıyorum onlar alışmışlar yan gelip yatmaya yeşil kartla herşeyi yapmaya madem kürtlere ayrımcılık yapılıyor neden doktoru avukatı polisi askari vs var hani nerde kaldı ayrımcılık hani kardeştik türkiye cumhuriyetini beyenmeyen varsa gitsin kuzey ırağa nasıl geldiyseniz öylece gidin burası türkiye...
02 Kasım 2009 20:02
Son olaylar!
 // aysemut
Şemdinlide yaptıkları hataları yapıp yine bu son cunta olayındada pasif kalırlarsa şahsen benim bile kendilerine güvenim kalmayacak....
02 Kasım 2009 14:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler