YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anap Genel Başkanı Çelebi'den bomba açıklamalar
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Çözüm sürecine destek verdiklerini belirten Çelebi, Ahmet Özal'ın Anap'a Paralel Yapı'ya destek veren milletvekillerini getirmek istediğini iddia etti.
Anap Genel Başkanı Çelebi'den bomba açıklamalar
24 Aralık 2014 / 14:10 Güncelleme: 24 Aralık 2014 / 14:52

Kanal A haber bültenine konuk olan Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi çözüm sürecine destek verdiklerini belirterek, sürecin hükûmet ve HDP arasında değil, halka indirgenmiş ve daha çok siyasi partinin katılımı ile yürütülmesi gerektiğini savundu.

Çelebi, "Çözümü istememek savaş istemektir. Çözümü hepimiz istiyoruz. İçimizdeki sorunları çözmeden kalkınmak mümkün değildir. Güneydoğu'da ne idüğü belirsiz bir kavga var. Biz Anap olarak bugünleri kurulduğumuz zaman gördük ve bu yönde adımlar attık"  diye konuştu. 

Çelebi sözlerine şöyle devam etti:

"Çözüm sürecine diğer partileri de katmak gerekir"

"Hükûmet çözüm sürecinde ciddi adımlar atıyor. Yalçın Akdoğan'ı yakinen tanıyorum. İşi sulandırmadan götürüyor. Ama bu işi tüm Türkiye'nin meselesi yaparak, şeffaflaştırark, halka dayanarak halletmek gerekiyor. Bu sorun bizim ayağımıza vurulmuş bir prangadır. Hükûmet bu işi HDP ile götürmeye çalışıyor ama tabanı genişletmek gerekiyor. İnşallah HDP'de bu süreci sulandırmaz, ciddiyetle devam eder."

Sözlerine "HDP Eşbakanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın sanki çözümü değil de çözümsüzlüğü savunur gibi sert söylemlerle halkı sokağa dökmeye çalışması" doğru değil diye devam eden Çelebi şunları söyledi:

"Siyastçiler sorumluluk alıp toplumun önünde olmalıdır"

"Siyasetçilere düşen görev daha ağıbaşlı olma görevidir. Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın yaptıkları doğru değildir. Sokak eylemlerini önlemeleri gerekir. Bizim Güneydoğu'daki teşkilatlarımızın gönderdiği raporlar, bölge halkının HDP'nin bu eylemlerine destek vermediğini gösteriyor. HDP'lileri sevgi ve hoşgörüye davet ediyorum. Maalesef HDP çözümü değil çözümsüzlüğü destekliyor."

Ahmet Özal'ın yeni kurduğu Ana Parti'yi de değerlendiren Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ahmet Özal Paralel Yapı'ya destek veren vekilleri partiye getirmek istedi"

Biz Ahmet Özal'la pek çok kez görüştük. Kendisi ile görüşmelemizde yaşadığımız sorunların ilki bize getireceğini vaad ettiği milletvekilleri paralel yapıyla bağlantılı vekillerdi. Onların bizim partimizde işi yok. İkinci olarak bana sen tanınmıyorsun, genel başkanlığı bana bırak dedi. Benim tanınmak gibi bir kaygım yok. Kendisiyle ilkesel bazda farklılıklarımız olduğu için anlaşamadık ve başka parti kurdu. İnşallah kendisi babasının kurduğu partinin karşısında yer alma hatası yapmaz ve birlikte çalışabiliriz.

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

İktidar tehlikenin farkında değil
 // Ömer
Dünden bugüne kadar yaşananlardan ders alamayan iktidar, parti içindeki paralel ihanet elemanlarını tanıyamamaktalar.Korkunç bir ihanet karşısında Erdoğan ve bir kaç kişinin tek başına mücadele etmesi karşın diğer partililerin (bakanlar.miletvekilleri.b.başkanları vs.) sessiz kalmaları, aslında sessiz kalanların nasıl bir amaca hizmet ettiklerinin apaçık örneğidir.mesai saati sonrası incekteki mabede giden akp ve paralel örgüt mensubu bürokrat siyaset ve eğitimcilere bakmak yeterlidir....
24 Aralık 2014 Çarşamba 21:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler