YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ananas darbesi yapmak, TÜSİAD'da tespih..."
"Ananas darbesi yapmak, TÜSİAD'da tespih..."
09 Şubat 2014 23:00
Avrupa Birliği (AB) eski Bakanı Egemen Bağış, "Ananas darbesi ile hükümeti düşürebileceklerini zanettiler. O ananaslar, başlarında patlayacak. Ananas darbesi yapmak, TÜSİAD'da tespih çekmeye benzemez" dedi.

Avrupa Birliği (AB) eski Bakanı Egemen Bağış, "Önce genel başkanımızı milletvekili yapmak istemediler. Sonra partimizi kapatmak istediler, arada, 'Balyoz', 'Ergenekon' diyerek darbe girişimnde bulundular. Yeni bir oyun; Ananas darbesi ile hükümeti düşürebileceklerini zanettiler. O ananaslar, başlarında patlayacak. Ananas darbesi yapmak, TÜSİAD'da tespih çekmeye benzemez" dedi.

Egemen Bağış: Ananas darbesi yapmak, TÜSİAD'da tespih çekmeye benzemez
AK Parti Siirt merkez ve ilçe belediye başkanlarının tanıtımı için Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte Siirt'e gelen AB eski Bakanı Egemen Bağış, Siirt 14 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen törene katıldı.

AK Parti Siirt Milletvekilleri Osman Ören, Afif Demirkıran ve iş adamları Nihat Özdemir ile Ethem Sancak'ın da hazır olduğu törende konuşan Bağış, Türkiye'nin zenginleştikçe, bulunduğu bölgeye yön veren bir ülke konumuna geldikçe, bundan rahatsız olan çevrelerin olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Türkiye büyüdükçe, zenginleştikçe, bölgesine yön veren bir ülke oldukça, bundan rahatsız olan çevreler oldu. AK Parti iktidara geldiğinde bu ülkede devletin borçlanma oranı biraz sonra Maliye Bakanı size detaylarıyla anlatır. Borçlanma faizi yüzde 69'du. Yani Türkiye Cumhuriyeti, 100 lira borç aldığında yılda 169 lira geri ödüyordu. Bu rakamı yüzde 5'lerin altına indirdik. Yani 100 lira borç aldığında 105 lira ödeyecek noktaya indirdik. Aradaki 64 liralık rakam milletin cebinde kaldı. O 64 liralarla 17 bin 500 kilometre yeni yol ve otoban, sizler için 500 bin konut, yüzlerce, binlerce okul, hastane, havaalanı, baraj, köprü yapıldı. Gazze'deki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları giderildi. Arakan'dakilere, Somali'ye, Sudan'a, Afganistan'a, Pakistan'a, hatta Haiti'ye, Gürcistan'a, dünyanın dört yanındaki bütün mazlumlara yetiştik."

Türkiye'nin elde ettiği başarılarından rahatsız güçlerin bulunduğunu ifade eden Bağış, şöyle konuştu:

'Ananas darbesi yapmak; TÜSİAD'da tespih çekemeye benzemez, oyuna gelmez, bu milletin iradesiyle kimse oynayamaz. Bu ülkede kimse milli irade hırsızlığına kalkışamaz, buna millet, AK Parti, biz müsaade etmez. Şimdi zannettiler ki, Başbakan'a son derece yakın, sadık, çalışkan ve çok enteresandır, biri Mardinli, biri Muşlu, biri Siirtli, '3 bakana iftira atarız Recep Tayyip Erdoğan ile aralarına fitne sokarız, bu hükümet patır patir dökülür. Bunları götürürüz.' Ardından da, 'bir Diyarbakırlı, bir Batmanlı derken, sırayla oradan, buradan, bu hükümeti parçalarız.' Ama hesap etmedikleri bir şey var, biz onlar gibi pazara kadar değil, mezara kadar dava arkadaşıyız. Makam, mevkilerin en önemlisi, sizlerin yol arkadaşı olmaktır. Recep Tayyip Erdoğan'ın dava arkadaşı olmak, bütün makamların üstünde bir gayedir bizim için. Bunun için aramıza fitne sokamazlar ve milletimiz de bu iftiralara, bu itibar suikastçilerine, bu haşhaşilere en güzel cevabı Allah'ın izniyle veriyor."

Bağış, Başbakan Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan'a, partisine ve davasında olan sadakatinde en ufak bir oynama olmadan, bu yolda canını vermeye hazır olduğunu vurgulayarak şunları ekledi:

"Kapatma davasında da söyledik; eğer bu ülke kazanacaksa, biz kaybetmeye hazırız. Her zaman bu ülkenin önceliklerini kendi önceliklerimizden önce düşündük. SSK'yı dolandırıp batıran yargılanıp suçlu bulunmuş sonra da Rahşan affı ile kurulmuş o 'Çakma Ghandi'ler bize dil uzatamaz. Hırsızlıkları mahkemelerce tescil olunmuş o sahtekarlar bize laf edemezler çünkü yolsuzlukla mücadele Ak Partinin en güçlü olduğu alandır. Yolsuzluk olsa Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetin 4 katını 10 yıl içerisinde yapabilir miydik? Değerli kardeşlerim bu ülkede yolsuzluk olsaydı dünyanın 26. En büyük ekonomisini dünyanın 16. En büyük ekonomisi haline getirebilir miydik? 45 yıl boyunca kapısında müzakere tarihi beklediğimiz AB ile çatır çatır müzakere edip gerektiğinde 'Oğlum Bak Git' diyebilir miydik? O dik duruşumuz birilerini rahatsız etti. Onun için şimdi diyoruz ya faiz lobisi ve vaiz lobisi işbirliği piyonlarına bu ülkede Allah'ın izniyle fırsat verilmeyecektir."

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de yaptığı kısa konuşmadan sonra, AK Parti Siirt belediye başkan adayı Ali İlbaş ve ilçe belediye başkanları tanıtılarak, halka destek olmaları yönünde çağrılar yapıldı.

 

STAR

 

01:06
 // POLONYA
Ünal Yarımağan demişim; yanlış demişim. Doğrusu Yusuf Ziya Özcan. Bu adama hakkımı helal etmiyorum. Hükümet; bu tuzluğu ödüllendirip, Polonya'ya elçi tayin ediyor. Beleşten sınav kazananlar! Mahşer günü yakındır. Hardal tanesine kadar, hakkımı alacağım sizden. Standart sapmadan, cehennemin dibini boylayacaksınız..!...
10 Şubat 2014 01:06
00:51
 // HEP SİZSİNİZ
Hep siz bu hainlere yüz verip adam ettiniz. Daha adam akıllı cemaat'e tavır koyamayan bir Arınç var içinizde. Bu gidişat; gidişat değil haberiniz olsun. Biraz da vatandaşa kulak verin, ne diyorlar hele. Ya siz danışıklı bir kavganın içindesiniz, ya da, çok safsınız. Daha dün cemaatin tuzağına düşüp, internete ayar verdiniz. Sahi bir Ünal Yarımağan vardı, ne oldu ona. KPSS, ÖSYS, POLİSLİK ve daha nice sorular çalınırken, kimin belini sıvazlıyordunuz. Şimdi ben Kpss sınavlarında yerleşemedim. Diyetimi kimden alacam!?...
10 Şubat 2014 00:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler