YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ana-Parti'ye Twitter'da ilgi yok
Ana-Parti'ye Twitter'da ilgi yok
15 Kasım 2014 15:00
Laik-ulusalcı kimliğin çok ses getirdiği sosyal medyada Emine Ülker Tarhan'ın yeni partisi hiç mi hiç ilgi görmedi.

CHP'de Kılıçdaroğlu yönetiminin politikalarını beğenmeyerek daha ulusalcı - laik çizgide olacağı beklenen Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan Twitter'da yeterli ilgiyi görmedi.

Twitter anketlerinin lideri CHP

Daha önce her seçim öncesi sosyal medya üzerinden de anketler yapılırdı. Twitter ve Facebook gibi paylaşım sitelerinde yapılan anketlerin tamamında CHP ezici bir şekilde üstünlük sağlar, yüzde 70'lere varan oy oranlarıyla "tek başına iktidar" seçilirdi. Seçim sonunda ise Twitter anketleri fiyaskoyla sonuçlanır ve CHP yine kaybeden taraf olurdu.

Çünkü CHP seçmeni, Twitter gibi 140 karakterli anlık paylaşımların yapıldığı sitelerde diğer partilerin seçmenlerine nazaran çok daha organize. Gezi ve benzeri eylemlerde her zaman burada organize olan CHP ve CHP'ye yakın görüşteki gençler sosyal yaşamlarında da bir an olsun Twitter kullanmayı bırakmıyor. Bu yüzden de CHP, Twitter anketlerinde her zaman birinci olarak gözüküyor.

Anadolu Partisine ilgi yok

Ancak bu kez öyle olmadı. Yani Twitter'daki ulusalcı-laik seçmen, Emine Ülker Tarhan'ın partisine ilgi göstermedi. Emine Ülker Tarhan'ın, Anadolu Partisi'ni kurduğunu duyurduğu Tweet'i yalnızca 883 Retweet, 891 de FAV aldı. Bu da gösteriyor ki en azından Twitter kullanıcısı olan laik-ulusalcı seçmen, CHP'yi bırakıp Emine Ülker Tarhan'ın partisini desteklemeyecek.

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler