YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerikalı muhabir Kılıçdaroğlu görüşmesini yazdı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yabancı gazetecilerle bir toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Mesele Gülencilerin gözaltına alınmasının ötesindedir. Darbeyi, yönetimi güçlendirmek ve muhalefeti susturmak için kullanıyorlar" dedi.
Amerikalı muhabir Kılıçdaroğlu görüşmesini yazdı
01 Ekim 2016 / 14:18 Güncelleme: 01 Ekim 2016 / 14:22

Dünyaca ünlü Amerikan ajansı Associated Press 15 Temmuz sonrası, OHAL kararları ve Kılıçdaroğlu'nun yabancı gazetecilerle yaptığı toplantı dahil olmak üzere birçok konuyu içeren bir analiz yayınladı.

AP: KILIÇDAROĞLU'NA GÖRE HÜKÜMET DARBEYİ BAHANE EDİYOR

Amerikalı ajansın aktardığına göre Türkiye'nin OHAL'de olmasından rahatsız olan CHP, hükümetin 15 Temmuz sonrasında darbeyi bahane ederek muhalif olan kesimlerin tamamını susturma peşinde olduğunu ileri sürdü.

MESELE GÜLEN DEĞİL, HERKES SUSTURULUYOR

İşte AP'de yer alan ve Kılıçdaroğlu'nun yabancı gazetecilerle yaptığı toplantıda sarf ettiği o sözler:

"Mesele Gülencilerin gözaltına alınmasının ötesindedir. Darbeyi, yönetimi güçlendirmek ve muhalefeti susturmak için kullanıyorlar. Şu anda herkesin susturulduğu bir dönemdeyiz."

YENİ OHAL'E KARŞI ÇIKACAĞIZ

İlk getirildiğinde olağanüstü hâle karşı çıktık. Meclise uzatılması yönünde yeni bir teklif gelirse buna da karşı çıkarız.

 // Milli irade
Gazeteciler yabancı ama kendisi de yerli değil. Onun için iyi anlaşıyorlar. Bağlı olduğu akla en iyi şekilde hizmet ediyor. Yeni kapı ruhunu da benimsemedikleri ilk günden hatta 15 temmuz akşamı belliydi. Darbe gerçekleşseydi illa bi payesi olacaktı. Onun hazımsızlığı var kendilerinde......
01 Ekim 2016 18:09
çanlar kimin için çalıyor..
 // hursit dilaver
abee,ben yeni gördüm. beyin yanında selin sayek de varmış. görücüye çıkıyor tabi.idamlıkla cellat hikayesi.soluna oturtmuş nedense.yabancı medya acaba ona mı,sarışın beyaz güzel kadına mı soru sormuşlardır. ya da buna sorulan sorular aslında hanımefendiye mi soruldu.ne bilelim.kemal bey ayağına sıkmakta çok mahir.ya da pes etmiş olabilir.pandispanyadan da dua gelmiyorsa işi bitti demek.yabancı basının önüne niye çıktılar acep.yani bayram değil, seyran değil.galiba tayyip bey ve lozan işi.....
01 Ekim 2016 Cumartesi 16:22
 // Doğan
Bass söyledi o konuştu...
01 Ekim 2016 16:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler