YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Amaçları kan dökmek'
'Amaçları kan dökmek'
22 Mart 2012 15:29
MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, izinsiz Nevruz kutlamalarını değerlendirdi.

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, izinsiz Nevruz kutlamalarını değerlendirirken, ''Teröristlerin bayram kutlamasıyla falan işi yok. Amaçları kan dökmek. Yeni senaryolarla hainlik provaları yapılıyor. Hükümet bunlara taviz vermemelidir'' dedi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Dünya Su Günü dolayısıyla yaptığı gündemdışı konuşmada, Erzurum ve ilçelerin düşman işgalinde kurtuluş günlerinin kutlandığını anımsattı.

''Tortum'da günümüzde Nene Hatunların, Kara Fatmaların torunları şimdi kendi kolluk kuvvetlerine karşı savaş veriyorlar'' ifadesini kullanan Onur, ''Bu insanların acil kamulaştırmayla toprakları gasbediliyor. Tortum'da çevre hareketi yok. İma edildiği gibi PKK da yok. Orada sadece insanlar var. HES için Tortum'da hiçbir çevresel etki değerlendirmesi yapılmadan yola çıkıldı, şimdi 5 köy davalık'' diye konuştu.

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru ise ''Nevruz Bayramı'' konulu gündemdışı konuşmasında, izinsiz Nevruz kutlamaları sırasında yaşananlara değindi. Doğru, ''Teröristlerin bayram kutlamasıyla falan işi yok. Amaçları kan dökmek. Yeni senaryolarla hainlik provaları yapılıyor. Hükümet bunlara taviz vermemelidir'' dedi.   

Türk milletinin çok önemli bir bayramı olan ''Nevruz''un, Türk cumhuriyetlerinin bazılarında ''milli bayram'' ilan edildiğini belirten Doğru, ''Nevruz, büyük Türk milletinin hürriyet ruhunun kabardığı bir coğrafyadan çıkan kutlu 'Ergenekon' ateşidir. Bunu sonsuza kadar sürdürmek en büyük hedefimiz olmalıdır. Nevruz, bu anlayışla kutlanmalı. Ruhuna aykırı bir biçimde gerginlik aracı olarak kullanılmasına izin verilmemelidir'' şeklinde konuştu.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu da gündemdışı konuşmasında, ''geriatrik rehabilitasyon'' konusunu ele aldı. AK Parti Hükümeti döneminde yaşlılar için çok önemli hizmetler yapıldığını anlatan Kavuncu, ''Geçmişte tüm gücüyle çalışan yaşlılarımızın gelecekte mutlu olmasını sağlamamız lazım'' dedi.  AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler