YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amaç Türkiye topraklarını teröristlerden arındırmak
Amaç Türkiye topraklarını teröristlerden arındırmak
27 Nisan 2013 15:31
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Terör örgütü mensupları Türkiye topraklarını terk ediyorlar. Terk etmesinler mi, Türkiye'de mi kalsınlar?" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bazı programlara katılmak üzere geldiği Amasya'da, Vali Abdil Celil Öz'ü makamında ziyaret etti.

Bozdağ, "Terör örgütü mensupları Türkiye topraklarını terk ediyorlar. Terk etmesinler mi, Türkiye'de mi kalsınlar? Türkiye topraklarının terörist unsurlardan arındırılmış olması bütün hükümetlerin amacı değil mi, bizim amacımız değil mi, hepimizin amacı" dedi.

Çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, sürecin Türkiye için önemli olduğunu vurguladı.

Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kaçırılan güvenlik görevlilerimiz bırakıldı, Türkiye bir şey mi kaybetti? Memleketin birliği, dirliği zarar mı gördü? Kamu görevlileri anasına, babasına, eşine, evlatlarına kavuşunca Türkiye ne kaybetti? Silahlar sustu, yaklaşık 4 aydır terörle mücadele kapsamında askerimizin, polisimizin, başka kamu görevlisi ve insanımızın şehit olmadığı, şehit edilmediği bir Türkiye var. Şehit haberleri gelmiyor. Türkiye, şehit haberleri gelmiyor diye bir şey mi kaybetti? Hepimizin arzu ettiği, şehit haberlerinin olmadığı bir Türkiye oluşturmak, bunun neresi kötü? Terör örgütü mensupları Türkiye topraklarını terk ediyorlar. Terk etmesinler mi, Türkiye'de mi kalsınlar? Türkiye topraklarının terörist unsurlardan arındırılmış olması bütün hükümetlerin amacı değil mi, bizim amacımız değil mi, hepimizin amacı. Öyleyse Türkiye toprakları terörden temizlenmeli."

Bunlar uydurulan şehir efsaneleri

Bir gazetecinin, "Öcalan'ın cezasının ev hapsine dönüştürüleceğine ilişkin iddialar olduğunu" hatırlatması üzerine Bozdağ, böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

Başkalarının değil kendi söylediklerinin kendilerini bağladığını aktaran Bozdağ, şunları kaydetti:

"Daha önce de biz söyledik, 'böyle bir şey yok' diye. Sayın Başbakanımız da söyledi. Defalarca da tekrar ediyoruz ama sürekli gündeme getiriliyor. Bunun sebebi çok açık, halkımızın böyle bir tasarruftan rahatsız olacağı çok açık. Onun için bu rahatsızlığı çoğaltmak, bu sürecin arkasına milletin koyduğu desteği azaltmak için bunlar uydurulan şehir efsaneleri."

CHP'li Genç'in, Bakan Şahin'e yönelik sözleri

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, bir gazetecinin "CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözleri" ile ilgili sorusu üzerine, şu yanıtı verdi:

"Ne söyleyeceğimi işin doğrusu bilemiyorum. Kamer Genç, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde en uzun görev yapan milletvekillerinden biri. Ahlaki açıdan, üslubu bakımından onu nitelendirebilecek olumlu bir cümle, kelime bulma imkanı yok. Onun üslubuyla ona hitap edecek bir seviyeye de sahip değilim. Allah öyle bir seviyeye de bizi düşürmesin."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler