YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altınok'un istifası AK Parti'de krize yol açtı
Altınok'un istifası AK Parti'de krize yol açtı
Altınok'un istifası AK Parti'de krize yol açtı
17 Şubat 2009 / 08:06 Güncelleme: 17 Şubat 2009 / 00:00

Turgut Altınok, AKP Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildi. Altınok, AKP’de krize yol açan istifasını, istediği isimlerin belediye meclis üye listelerine konmaması üzerine aldığını açıkladı


AKP’de Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok depremi yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le arası bozuk olan Altınok dün Keçiören Belediye başkan adaylığından çekildi.


Adaylıktan çekilme nedeni olarak ise belediye meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı gösterildi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bir süredir sorun yaşayan Altınok dün Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildi.


Yazılı açıklama yaptı


Altınok yaptığı yazılı açıklamada “Keçiören Belediye Meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı nedeniyle AKP Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildiğini” duyurdu.


AKP Genel Merkezi’nde dün yapılan toplantıda Ankara için belediye meclis üyelikleri belirleme çalışması yapıldı. Hem Gökçek’in hem de Altınok’un katıldığı toplantıda Altınok’un istediği isimlerin çizildiği öğrenildi.


Altınok iddiaları yalanladı


İstediği isimlerin listeye konmamasına sinirlenen Altınok’un ise adaylıktan çekilme kararı aldığı öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylık başvurusu yapan Altınok, aday gösterilmeyerek tekrar Keçiören adayı yapılmıştı. Bu nedenle de Altınok bir süredir yönetime kırgın ve kızgındı.


 


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler