YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altınok kara propagandayı deşifre etti
Altınok kara propagandayı deşifre etti
27 Mart 2014 11:44
Hakkında "seçilse de başkan olamaz" diye kara propaganda yürütüldüğünü söyleyen Turgut Altınok, "Halkın teveccühünden korkanlar kara propagandaya sarıldı" dedi...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, bazı siyasetçilerin kendisi hakkında yalan ve iftiraya varan sözlerle karalama kampanyası yürüttüğünü söyledi.

Halkın teveccühünden korkanların ve kirli siyaseti kendine meslek edinenlerin, ‘Turgut Altınok’un 28 Martta davası var kazansa bile başkan olamayacak’ diyerek seçmenin kafasını karıştırma çabası içinde olduğunu ifade eden Altınok, “Asla böyle bir şey yok. Tamamen yalan ve iftira. Hiçbir cezamızın olmadığını, savcılıktan adaylığımızın önünde bir engel olmadığını gösteren belgeyi kamuoyuyla paylaştık. Milletimizin teveccühü birilerini korkutuyor olmalı ki yalan ve iftiraya sarılıyorlar” dedi.

BBP Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, son günlerde bazı siyasetçilerin kendisiyle ilgili kara propaganda yaptığını söyledi. Seçime sayılı günler kala seçmen iradesini etkilemeye yönelik yapılan bu tür girişimlerin halkta karşılık bulmadığını sözlerine ekleyen Altınok, "28 Martta hakkında açılmış dava neticelenecek. Seçimi kazansa bile belediye başkanı olamayacak. Oyunuzu vermeyin’ türü yalan ve iftiraların gerçekle ilgisinin bulunmadığını kaydetti.

Altınok şöyle konuştu; “Siyaset bir hizmet yarışıdır. Bu yarış centilmenlik ve dürüstlük kuralları içerisinde yürütülmelidir. Hiçbir adaya iftira atmayız, kişilik haklarına ve şahsiyetine yönelik söylem içerisinde olmadık olmayacağız. Biz biliyoruz ki iftira ve yalanın ne örfümüzde ne de inancımız da yeri vardır. Vatandaşlarımızla konuştuğumuzda, bir kampanya yürütüldüğü bilgisini alıyoruz.

Adaylığımı açıkladığımda savcılıktan aday olmamda hukuken bir mani olmadığını gösteren bir belgeyi kamuoyuyla paylaşmıştım. Hakkımda kampanya yürütenler de bu gerçeği biliyorlar ancak halkımızın gösterdiği teveccühten korkmuş oldukları için bu tür karalama kampanyası yürütüyorlar. Bu seçmen idaresine saygısızlıktır, vatandaşı tehdittir. Ama tüm bu kampanyalara rağmen Allah’ın izniyle ve milletimizin desteğiyle Keçiören’de yeniden Altınok dönemi başlayacaktır” dedi.

15 yıllık Başkanlık hayatımda bir tek akrabam bile belediyede işe girmedi 

Altınok, kamu malının milletin emaneti olduğunu ve buna sahip çıkacaklarını söyledi.  Kimsenin, Başkanlık yaptığım 15 yıl boyunca belediyeden iş alıp zenginleşen bir kişiyi gösteremeyeceğini ifade eden Altınok, “Devletin parası hizmet içindir, çalmak için değil. Keçiören halkı bilir ki Turgut Altınok, 15 yıl boyunca bir akrabasını belediyede işe almamıştır.  

Devletin parasıyla bir kez yurt dışına gitmemiş, bir kuruş harcırah almamıştır. Şimdi bakıyoruz sadece harcırah için 1 milyon 900 bin lira ödeme yapılmış. Biz yetimin, garibanın hakkını gözetmek zorundayız.

Kamu araçları millete hizmet içindir şahıslara hizmet için değil.  Keçiören’e yaptığımız hizmetler ortada. Bizim dönemimizde Keçiören proje merkezi oldu. Marka şehir, model şehir oldu. Biz bundan sonra da proje üreteceğiz, halkımıza hizmet üreteceğiz. Keçiören bizimle yine Türkiye’nin göz bebeği, parlayan yıldızı olmaya devam edecek.  Huzur ve asayiş şehri olacak” diye konuştu.

Belediye kaynakları partiye göre değiş nüfus durumuna göre paylaşılır 

Altınok, bazı siyasetçilerin seçim konuşmalarında, ‘hükümetle yerel yönetim aynı siyasi çizgide olmazsa hizmetler aksar, parasal destek kesilir’ türünden açıklamalar yaptığını anımsatarak şöyle konuştu; “Kanunlarda belediye kaynaklarının nasıl dağıtılacağı açıkça yazılmıştır. Kimsenin endişesi olmasın.

Belediyelere para aktarılırken partiye göre değil nüfus yoğunluğuna göre dağıtılır. Biz muhalefette olduğumuz yıllarda da bazı siyasetçilerin hayal bile edemediği hizmetlere imza attık. Çünkü biz belediyenin kaynaklarını verimli kullandık.

Belediyecilik bizim işimiz.  Halkımızın hiç tereddüttü olmasın. Belediyenin gelirlerini yerinde kullandıktan sonra hiçbir hizmette aksama olmaz. Devletin malını çaldırtmadık, israf etmedik, edene de göz yummadık bundan sonra da yummayacağız. Sonuçta ölüm var hesap var. Milletin malına el uzatanlar hem bu dünyada hem öbür dünyada hesabını verirler.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler