YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altan Tan'dan sert eleştiriler
Altan Tan'dan sert eleştiriler
14 Aralık 2012 15:50
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt siyasetçileri Zerdüştlükle suçladığını savunarak, "İki gün önce Meclis'te bütçe görüşmelerinde kendiniz dillendirdiniz. TİKA'nın Moğalistan'da şaman döneminden kalma Orhun Abideleri'ne para harcadığını söylediniz. Siz, Şaman mısınız? Etnik milliyetçi değilseniz neden bunun peşinde koşuyorsunuz." dedi.

Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan'ın, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisine yönelik eleştirilerine de tepki gösterdi.

Tan, "Kardeşim senin ecdadın bu haremi neden kurdu? Bu harem, Çocuk Esirgeme Kurumu muydu? Bu harem yatılı kız Kur'an kursu muydu? Bu haremde neden Müslüman yoktu? Senin ecdadın neden nikahlı evliliğe karşı çıktı?" diye ileri sürdü.

Topyekün bir tarihi karalamak niyetinde olmadığını söyleyen Tan, "Vicdan sahibi, iman sahibi, izan sahibi insanlara düşen, doğruya doğru demektir, yanlışa yanlış demektir. Güzelliklere sahip çıkmaktır, çirkinlikleri de deşifre edip bir bilinç meydana getirmektir. Dedemdi, babamdı diye cinayetlere, katliamlara, zulümlere, fetva uydurmaya kalkarsanız, Yezid'in durumuna düşerseniz. Yezidlerin yeri de cehennemdir." dedi.

Çamılca'ya cami projesini de eleştiren Tan, "En fazla kardeşini öldürenler en büyük camileri yapmışlar. Sen bu cami işine neden taktın? Çamlıca'ya hangi gerekçe ile hangi cemaate, hangi ihtiyaca karşılık olsun diye cami yapıyorsun." ifadesini kullandı.

CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler