YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperen Ocakları BBP'den ayrıldı
CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek veren Büyük Birlik Partisi (BBP) ile gençlik teşkilatı Alperen Ocakları arasındaki bağ koptu. Alperenler partiden ayrıldı.
Alperen Ocakları BBP'den ayrıldı
01 Aralık 2014 / 12:07 Güncelleme: 01 Aralık 2014 / 12:12

Alperen Ocakları, BBP’nin, kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolundan çıktığını iddia ederek, uzun süredir gergin süren ilişkilere nokta koydu ve gençlik teşkilatının artık partiden bağımsız olacağını ilan etti. BBP'den bu kopuş ise bir basın açıklaması ile duyuruldu.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Av. Serkan Tüzün imzasıyla yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Bundan sonraki süreçte Alperen Ocakları olarak çalışmalarımızı ‘Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ adı ve kurumsal kimliğiyle yürüteceğiz. Derneğimizin resmi bütün işlemleri tamamlanmış olup, birçok il ve ilçede de şubeleşme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Allah’ın izniyle bütün il ve çoğu ilçemizde de derneğimizin şubeleri açılacaktır. Bizlerin mensubiyet duygusuyla bağlı olduğu parti şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu kurucusu olduğu Büyük Birlik Partisi’dir.

Vefakâr Büyük Birlik Partisi’nin mevcut genel başkanının ve çekirdek yönetiminin idealize ettiğimiz fikirleri ve misyonunu üstlendiğimiz değerleri temsil edebilme kabiliyetine ve samimiyetine sahip olmadığını düşünmemiz hasebiyle kendilerine mesafeli olduğumuzu, Onların kararlarının, kelamının ve izledikleri siyasi yol haritasının bizleri kapsamadığını deklare ederiz.

Birilerinin işgal ettiği makamlar, ticari kazançları ve sahip oldukları işlerden dolayı bu şahıslara vefa borcu olabilir. Fakat bizim sevgimizin ve vefamızın kaynağı Allah yolunda bir adam atmamıza vesile olan manevi bir sevkten kaynaklıdır. Bu noktada vefa duyduğumuz şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’ndan başkası değildir.”

12:31
 // Abdurrahman
Bir de ben alperen ocaklarına acizane bir tavsiyede daha bulunmak istiyorum. Bir de böyle dini grupların insanlara islamiyeti imanı kur'anı anlata bilmeleri için sağlam bir kaynaktan yararlanmaları gerektiğini düşünüyorum. Ve bu kaynakta ehl-i sünnet dairesinden olması gerekir ve kur'an ayetlerini ve iman hakikatlarını bu asrın insanlarının anlayışına uygun ve ilmi ve ikna edici bir kaynak olması gerekir. Bu kaynakta istifade ettiğim ve binlercel kişinin istifade edip imanı kurtardığı ve 60 dan fazla dile tercüme edilmiş olan ve diyanet tarafından basınlan ve 100 den fazla ülkede medreseleri bulunan ve bu ülkelerde binlerce insanını imanının kurtulmasına sebep olan RİSALE-İ NUR külliyatdır....
02 Aralık 2014 12:31
12:12
 // Abdurrahman
Maşallah sizi tebrik ediyoruz! Böyle dini grupların siyasetten uzak durması lazım. Eğer belirli bir siyasi kimlikten uzak durulursa halkın tümüne hitap etmiş olunur. Yoksa belirli bir siyasi partiye mensubiyet olursa başka fikirlede ki kişilere hitap etmemiş olur. Ama bir siyasi partiye bağlı olmadığı zaman toplumun her kesimine ve her türlü görüşe sahip insanlara iman kur'an hizmeti yapabiliriz....
02 Aralık 2014 12:12
bu demektirki..
 // atiker
bbp partisinin başkanı tuskon holdingin bayiliklerinden nemalananlardan... ama alperen başkan olayı kamoyuna açık bir dille anlatki bbp başındakiler kime hizmet ettikleri ayan beyan bilinsin....
01 Aralık 2014 Pazartesi 14:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler