YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: ABD, PKK ile birlikte çalışıyor
ABD'nin çoğu patlamadan sonra yazdığı 'Biz uyarmıştık' haberlerine Alper Tan, ''Her saldırı sonrasında ABD sürekli uyarıyorsa PKK ile ABD iç içe yaşıyorlar. ABD, PKK ile birlikte çalışıyor. Türkiye'de birlikte eylem yapıyorlar" dedi.
Alper Tan: ABD, PKK ile birlikte çalışıyor
03 Mayıs 2016 / 09:05 Güncelleme: 03 Mayıs 2016 / 09:10

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın sunduğu ve Gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz  'Sivil Düşünce' programında son günlerde artan terör olayları ve olayın perde arkasına dair değerlendirmelerde bulundular. 

"ABD, PKK ile birlikte çalışıyor!"

Tan, Bursa'daki patlamanın ardından Cumhuriyet gazetesinin 'Canlı bomba kendini tekbirle patlattı' manşetiyle ilgili, ''PKK medyası PKK'yı koruyor ve yaptığı bu eylemi perdelemeye çalışıyor. Saldırı IŞİD yapmış gibi gösterildi. Başörtülü bir kadın, tekbir getirip kendini patlatıyor. IŞİD'in eylemi diye servis ediyorlar. Üstüne bu haberde saldırıyla birlikte CHP'nin de hedef alındığı söyleniyor. Ama o günlerde CHP, PKK'yı koruyan raporlar yayınlamakla meşguldü" 

Cumhuriyet gazetesi patlama haberiyle birlikte 'ABD yine uyarmıştı' başlıklı başka bir haber daha yayınlamıştı. Tan, "Her saldırı sonrasında ABD sürekli uyarıyorsa şayet PKK ile ABD iç içe yaşıyorlar.  ABD, PKK ile Kandil'de, Suriye'de birlikte çalışıyor. Türkiye'de birlikte eylem yapıyorlar" şeklinde konuştu. 

"Halk Reis'le, Hoca arasında seçim yapmak istemiyor"

Tan, son günlerde ortalığı karıştırmaya çalışan pelikan belgeleriyle ilgili halkın bu tür oyunlara gelmek istemediğıni, "Kamuoyunun nabzını tuttuğumuzda insanlar Hoca'ya karşı Reis'i tutuyorum veya tam tersi bir tercihte bulunmak istemiyorlar. Birisi bu tarz bir kavga başlatır ve krize yol açarsa, kavgayı başlatan kimse o faturayı ağır bir şekilde öder. Kimsenin böyle bir şey yapmaya hakkı yok.

Günümüzdeki durum 2013'ten daha beter olabilir. 2013'te gezi olayları öncesinde Türkiye, İMF'ye olan borçlarını ödemiş, o sene en büyük yatırım ihalelerini (3. havalimanı, 3. köprü, Kanal İstanbul) yapmış ve rahata eriyoruz derken gezi operasyonları olmuştu. 

Şimdi Türkiye tekrar toparlanıyor, teröre karşı operasyonlar tam gaz sürüyor. Dünyadaki olumsuz şartlara rağmen, Türkiye'nin büyüme ve kalkınması, istikrar sağlanarak devam ediyor. 

Bütün bu gelişmelerin yanında ortalığı karıştırmaya çalışanlar ne kişisel menfaatlerini gerçekleştirebilirler ne de ülke olarak güzel gelişmelerin yaşanmasını önlemeye güçleri yeter" sözleriyle ifade etti. 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

Asıl amaçları...!!!
 // Muhafız
DAEŞ terör örgütü üzerinden İslam dinini terör dini olarak lanse edip,İslamafobiyi arttırmak,uluslararası arenaya yaymak,pelikan belgeleri diye Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasını açmaya çalışmak,Devlet Bahçeli'yi pasifize edip Meral Akşener'i MHP'nin başına getirip MHP ile BBP'ni birleştirmek ve bu iki birleşen partinin başınaAbdullah Gül'ü getirmek , böylece Cumhurbaşkanı RTE ile Abdullah Gül'ü karşı karşıya getirmek,böylece hem MHP,hem Ahmet Davutoğlu,hem RTE hepsini birlikte pasifize et...
03 Mayıs 2016 Salı 15:05
 // Nedim
Uzakta aramayin hepsi ABD elçiliğinde pilanlsniyor....
03 Mayıs 2016 09:54
günaydın
 // laz
yeni mi anladınız...
03 Mayıs 2016 06:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler