YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman medyasına millet iradesine saygı uyarısı
Alman medyasına millet iradesine saygı uyarısı
24 Temmuz 2016 14:22
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, "Alman medyasının kendisine çeki düzen vermesi, Türkiye'de milletin iradesine saygı duymasını beklemekteyiz" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yaptığı darbe girişimine ilişkin yaptıkları yayınlara tepki göstererek, "Alman medyasının kendisine çeki düzen vermesi, Türkiye'de milletin iradesine saygı duymasını özellikle beklemekteyiz." dedi.

Almanya'nın Köln kentinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Yeneroğlu, FETÖ'nün gerçekleştirilmeye çalıştığı darbe girişiminde, Alman basınının olayları çarpıtıp, konuları ters yüz ederek yayımlamasını eleştirdi.

Yeneroğlu, açıklamasında darbenin ilk saatlerinden itibaren Alman medyasının Türkiye'de bulunan bazı muhabirlerinin edep sınırlarını aşarak gazetecilik ahlakına sığmayacak şekilde darbeyi senaryo olarak değerlendirecek kadar alçaldığını ifade etti.

Kararlılığımız daha da arttı"

Batı medyasının yanı sıra bazı batılı politikacıların olaylara bakış açısını eleştiren Yeneroğlu, şöyle konuştu:

"Türkiye'deki insanların acılar çekerek, kurbanlar vererek, kendi iradelerine sahip çıkması ve demokrasiye sahip çıkması, batılı ülkeler tarafından kutlanması gerekirken, aksine seçilmiş olan Cumhurbaşkanı ve hükümeti indiremediler diye üzülen insanların sayısı hayli fazla olmuştur. Bu bizi elbette üzmektedir ancak bu bizim kararlılığımızı, kendi demokrasimize sahip çıkmamızı, kendi istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma noktasındaki kararlılığımızı daha da arttırmaktadır."

"Demokrasi şölenine çevirdiler"

Alman basınının darbe konusuyla ilgili son günlerde Türk toplumuna yönelik psikolojik baskılarını şiddetle kınadığını belirten Yeneroğlu, "Türk toplumu Avrupa'nın her yerinde çok kararlı bir biçimde demokrasinin yanında durarak, o günleri demokrasi şölenine çevirerek, demokrasi adına meydanlarda, konsolosluklar önünde nöbet tutmuştur." dedi. 

 

AA

medya hurriyetine meftunuz zaar..bari ulkeyi verelim..
 // hursit dilaver
yuzeysel tepkiler çök guzel.eh işte tavrımızı köyduk hesabı.ama şu anda turkiyede alman medyasından kaç kişi var ve bir alevi sunni kavgası için hatayda falan vaziyet almışlar. YAHU, HAMBURG ÖLAYLARINI HABER ETTİ DİYE AA MUHABİRİNİ SINIRDIŞI ETTİ BUNLAR. siz hala medya özgurluğu,ama almanlar ayıp ediyör mödundasınız.HEMEN SINIRDIŞI EDİN BU HATAYDAKİLERİ..ya da malatyadakileri.bu isyan niye bastırıldı ö zaman.AB karşısında eziklik duymak size kazandırmaz. ama ulkeye kaybettirir.saflaşmayın...
24 Temmuz 2016 Pazar 14:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler