YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman Bakan Erdoğan'ı Kılıçdaroğlu'na şikayet etti!
Kılıçdaroğlu Almanya Dışişleri Bakanı ile buluştu. Alman Bakan, Erdoğan'ın PKK üzerinden seçim kazanmak istediğini söyledi.CHP Lideri ise bu sözler üzerine, “Erdoğan, amacına ulaşamayacak" dedi.
Alman Bakan Erdoğan'ı Kılıçdaroğlu'na şikayet etti!
19 Eylül 2015 / 08:22 Güncelleme: 19 Eylül 2015 / 08:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hilton Otel’de Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile bir araya geldi.

ALMAN BAKAN'DAN ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ

Steinmeier sohbet sırasında Erdoğan’ın 1 Kasım seçimleri sürecindeki performansını eleştirerek, “Erdoğan, PKK ile mücadeleyi öne çıkartarak ve basını suçlayarak seçimleri kazanmak istiyor” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu bu sözler üzerine, “Erdoğan, amacına ulaşamayacak. AKP, Kürt tabanını kaybediyor. Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi, vatandaşlar artan çatışma sürecinden Erdoğan’ı sorumlu tutuyor” dedi.

"KARŞILIKLI GÜVENSİZLİK İNŞA EDİLDİ"

Kılıçdaroğlu’nun çözüm sürecine ilişkin olarak ise, “AKP ile PKK’nın ne sözler verdiğini kamuoyu bilmiyor. Süreç devam ederken PKK’nın şehirlere silah yığınağı yaptığı anlaşılıyor. Sürecin karşılıklı güvensizlik inşa ettiği, bu nedenle sürecin bu noktaya geldiği görülüyor” ifadesini kullandığı belirtildi.

"OYLARIMIZI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu’nun, 1 Kasım seçimlerinin “güvenlik riski”yle geçeceğine dikkati çekerek, “Bu sorunu CHP’nin çözebileceğini anlatacağız. CHP, şu an yüzde 29 bandında gözüküyor. Daha da yükseleceğiz” dediği belirtildi.

Steinmeier’in Almanya’daki koalisyon sürecini detaylı biçimde anlattığı görüşmede Kılıçdaroğlu’nun da Türkiye’de 7 Haziran’dan sonra yaşanan sürecin Almanya’dakinin aksine karşılıklı güven üzerine inşa edilemediğini anlattığı belirtildi.

 

ENSONHABER

 // Yılmaz
Kafirleri dost edinenler onlardan dır buna göre herkez oy verdiği partiyi kontrol etsin...
19 Eylül 2015 20:03
doğru yoldayız
 // adem
Gerçekten Recep Tayyip Erdoğan ne büyük insanmış dünyayı donuna yaptıran adam.helal olsun...
19 Eylül 2015 18:02
 // Rasim DUMAN
Bizim bir devlet adamimiz Almanya'da muhatabina Alman Cumhurbaskani hakkinda boyle bir kelam etse, aninda en siddetli cevabi alir, hatta tahkir ve istiskal edilir ve akabinde ulkesinin yolu gosterilirdi. Yahu insan bu kadar mi milli his heyecan hamaset ve secaatten mahrum olur ?! Devletinin izzet ve haysiyetini koruyamayandan devlet adami olur mu ?!...
19 Eylül 2015 12:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler