YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Allah kimsenin başına vermesin"
Sarıgül: Komploları Allah kimsenin başına vermesin
"Allah kimsenin başına vermesin"
10 Mayıs 2010 / 16:44 Güncelleme: 10 Mayıs 2010 / 16:50

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal'ın bir komplodan bahsettiğini hatırlatarak, "Komploları Allah kimsenin başına vermesin! Ama Baykal ve arkadaşlarının bana yaptıkları bir komplo var. Bu komplonun da mutlaka açığa çıkartılmazı lazım." dedi.
 

Deniz Baykal'ın istifasını değerlendiren Mustafa Sarıgül, "Sayın Baykal'ın istifasını televizyondan öğrendim. Tabi kendi şahsi değerlendirmeleridir. Ona saygı duymak lazım. Ancak, özellikle sayın Baykal kurulan bir komplodan bahsediyor. Bunun mutlaka açığa çıkması lazım. Komplo çok önemlidir ve komploları da Allah kimsenin başına vermesin! Ama Baykal ve arkadaşlarının bana yaptıkları komplo var. Bu komplonun da mutlaka açığa çıkması lazım. Allah kimseyi bu komplolarla karşı karşıya bırakmasın! Sayın Baykal ve arkadaşlarının bana kurmuş oldukları komplonun üzerine sonuna kadar gideceğim. Bu kaset olayının da sonuna kadar üzerine gidilip, doğru mu yanlış mı sayın Baykal'ın bu iç huzurunu sağlamak lazım." diye konuştu.
 

Kendisine CHP'de iken birçok komplonun kurulduğunu söyleyen Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü: " 'İşte bir iddia var' dediler ve o iddia üzerine gittiler. Kurultayda bana birçok komplolar kurdular. Sayın Baykal'ın hayatıyla ilgili bir mektuptan bahsettiler. Bununla ilgili de bir komplodan bahsettiler. Ben kim olursa olsun komplo kurulmasını, kesinlikle demokratik olmayan yöntemlerle mücadele edilmesini hiçbir zaman doğru bulmadım. Her zaman karşısında oldum. Biz Türkiye Değişim Hareketi olarak barışı, demokrasiyi, özgürlüğü, insan ve kişilik haklarını savunduk. Yarın da savunmaya devam edeceğiz. Baykal'ın bu kararı da kendi partisine Türkiye'ye hayırlı olsun."
 

 "Sizce CHP'de bundan sonra ne olur?" sorusuna Sarıgül, "Biz farklı bir siyasi partiyiz. Ben CHP ile ilgili birşey söylemek istemiyorum. Türkiye Değişim Hareketi olarak yolumuza devam ediyoruz. Bizim TDH olarak tek arzumuz; yıllardan beri sosyal demokratların iktidar olamadığı bir seçime gittiler, iki seçime gittiler, defalarca seçime gittiler muvaffak olamadılar. TDH olarak sosyal demokratların iktidar olabilmesi için çalışmalarımız sürdüreceğiz." cevabını verdi. CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler