YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Allah katında affedilmeyeceksiniz"
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün Bursa'nın İnegöl ilçesindeydi. İngöl'de halka seslenen Kılıçdaroğlu yine iktidarı topa tuttu... İktidarın yanlış politikalar izlediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Yüce Divan'da beraat etseniz de Allah katında affedilmeyeceks
"Allah katında affedilmeyeceksiniz"
17 Temmuz 2010 / 08:41 Güncelleme: 17 Temmuz 2010 / 08:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardan yanlış politikalarının hesabının mutlaka sorulacağını belirterek, ''Yüce Divan'da beraat etseniz de Allah katında affedilmeyeceksiniz. Çünkü kul hakkı yiyenler affedilmez'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Bursa'nın İnegöl ilçesinde Hükümet Meydanı'ndaki mitinge, programının uzaması nedeniyle 1,5 saat geç başladı.

CHP liderinin bulunduğu otobüsün meydana girişi ve çıkışında kalabalık nedeniyle güçlük yaşandı. Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden yaptığı konuşmaya, gecikme nedeniyle özür dileyerek başladı.

''Herkesin hakkını korumak için, millete hizmet için yola çıktım. Emrinizdeyim'' diyen Kılıçdaroğlu, CHP iktidarının tek hedefinin halkın zenginleşmesi ve refahı olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, inançlara ve etnik kimliğe saygılı olduklarını, halkın sorunlarıyla ilgilendiklerini vurguladı.

AK Parti'nin, halka hesap vermekten korktuğu için Anayasa değişikliği ile yargıyı yeniden yapılandırmaya çalıştığını savunan Kılıçdaroğlu, ''Halka hesap vermekten niye korkuyorsun, gizli kapaklı işin mi var? Halka hesap vermekten korkan bir siyasi partinin mutfağında hazırlanan Anayasa değişikliğine hayır diyeceğiz'' diye konuştu.

İktidardan yanlış politikaların hesabının mutlaka sorulacağını belirten Kılıçdaroğlu, ''Yüce Divan'da beraat etseniz de Allah katında affedilmeyeceksiniz. Çünkü kul hakkı yiyenler affedilmez'' dedi.

Miting meydanındaki ''Kalmadı süt, et, AKP'yi defet'' yazılı pankarta dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ''AKP'yi sandıkta beraber götüreceğiz. Demokratik yollardan götüreceğiz. Birinci ulusal Kurtuluş Savaşı'nı savaş meydanlarında verdik. Şimdi ikinci ulusal kurtuluş savaşını sandıkta vereceğiz'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Bursa'ya gelişinden önce de Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde kendisini bekleyen topluluğa hitap etti. (A.A.)

yavaşça suyu çıkıyor...
 // ibrahim çelikoğlu
Partice din düşmanlığı,din istismarcılığı yapacaksınız;Başörtülü kızlarımızın okumalarını engelliyeceksiniz,her haraketi anayasadan geçirecek,arka bahçeleriymiş gibi Anayasa Mahkemesine anayasa suçu işletecek kulağınızın arkası bile terlemiyecek,sonrada:Biz temiz,Müslüman kaka.Milllet bunlara gülüyor ve seviyenizi belirliyor.
Çok laf yalansız,çok parada helalsiz olmadan olmazmış.Laf sizde,para sizde.Kim haklı???...
17 Temmuz 2010 16:57
çalmanın büyüğüde bir küçüğüde
 // celal zenginoğlu
sigortayı zarar ettirmek de suçtur. Kılıçdaroğlu'nun sicili temiz değildir. O da sigortanın hakkını yiyerek kul hakkı yemiştir....
17 Temmuz 2010 16:07
GANDİ KEMAL KONUŞTUKÇA BATIYOR !
 // BATUHAN
Utandığından halk partisi iktidara gelecek diyemiyorda halk iktidara gelecek diyor çünki elle tutulur hiç bir projesi olmadığı gibi biz geçmişte şunu yaptık diyecek bir eseride yok üstüne üstlük vatandaşı doktorların özel muayenehanesine geri gönderererek maddi sıkıntıya soktular bunun hesabı sandıkta sorulacak. Dedi kodu ile siyaset olmaz eser lazım....
17 Temmuz 2010 09:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler