YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Allah düşmanın bile şereflisini versin"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu.
"Allah düşmanın bile şereflisini versin"
18 Nisan 2014 / 11:19 Güncelleme: 18 Nisan 2014 / 12:35

Başbakan Erdoğan, "Demokrasi ve Cumhuriyet tarihimizin en zorlu seçimlerinden birini geride bıraktık. Hiçbir seçim bu kadar zorlu geçmemişti" dedi.

Hesabı sorulacak

Başbakan Erdoğan, "Biz hesaplaşma değil, helalleşme yapalım dedik ama olmadı. Millete ve devlete saldırı düzenlendi. Bunun üzerini çizmek bizim haddimiz değil, bunların hesabı sorulacak.Yargı mensubu sokağa çıkarak değil, kararlarıyla konuşur. Bunların haddini bilmesi gerekir. Yargı mensuplarının adil olanlarını kastetmiyorum. Bir yerlerden talimat alarak uygulayan paralel yargı var" dedi.

Erdoğan, "Başbakan kaçacak, Malezya’'ya Sudan'’a gidecek diyorlardı. Ne oldu? Dün akşam Malezya Başbakanı buradaydı. Beraber yemek yedik." dedi.

Cumhurbaşkanlığı için bir karara varmış değiliz

Başbakan Erdoğan, "İnşallah tarihimizde ilk kez Cumhurbaşkanı halkın oylarıyla seçilecek. Ağustos ayındaki bu seçimlerin bir siyasi yarış içinde nezaket kuralları içinde geçmesi için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanı adaylığı noktasında henüz bir karara varmış değiliz. İlk istişaremizi milletimize yaptık. Her kesimin görüşlerini alacağız. Cumhurbaşkanımızla da bizzat görüşeceğiz. Halkımız bize ne vazife verirse onu yaparız. Her kesimi kucaklayıcı bir süreçle bu süreci götüreceğiz."

"Onlara gelen vuruyor, giden vuruyor"

Başbakan Erdoğan: "Bugüne kadar maalesef yargı mensupları içinde acaba kaç kişi ceza aldı diye bir bakarsanız, parmak sayılarını geçmez. Ama yasama mensupları öyle değil, yürütme mensupları öyle değil. Onları gelen vuruyor, giden vuruyor. Biz kefenlerimizle yola çıktık dedik. Bizim böyle bir endişemiz yok. Ama yargı, lütfen onlar da kararlarıyla konuşsun. Adil olanları kastetmiyorum, onlara bizim saygımız büyüktür. Fakat bir yerlerden aldıkları talimatla karar verenleri kastediyorum ki bunlar paralel yargıdır."

"CHP'nin yaptığını biz unutsak millet unutmaz"

Başbakan Erdoğan: "CHP'nin Genel Müdürü'nün Türkiye düşmanı o hain örgütle yaptığı işbirliği ve ittifakı inanın biz unutsak da millet unutmaz, tarih asla unutmaz. Ankara caddelerinde CHP Genel Başkanı'nın yaptığı bozkurt işareti unutulmaz."

"Bunların hesabı sorulacak"

Başbakan Erdoğan: "30 Mart öncesinde yapılanlar öyle kolayca unutulacak üzeri çizilecek, affedilecek şeyler değildi. Devlete saldırı düzenlendi, millete saldırı düzenlendi, istiklalimize, istikbalimize saldırı düzenlendi. Bunu affetmek, bunun üzerini çizmek, hadi helalleşelim demek kusura bakmayın bizim haddimiz de hakkımız da değildir. Bunların hesabı sorulacak."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Bize saldırı başlattılar, hedefleri AK Parti'yi yüzde 30'un altına nasıl düşürmekti. Sınır ilke tanımadılar  

-  Anadolu sıkça edilen bir dua vardır. Allah düşmanın bile şereflisini versin. Öyle bir düşman verdi ki şeref yoksunu

- Demokrasi dışı yollara tevessül ettiler. Gerilimden medet umdular. Çözüm sürecine, devletin kurumlarına saldırdılar

- Bir yerlerden aldıkları talimatlarla karar verenler, paralel yargıdır 

- Belli ki, Dışişleri Bakanlığındaki görüşme dinlendikten ve kaydedildikten sonra götürüldü ve CHP liderine dinletildi

-  Biz binlerce Uygur Türkü'ne vatandaşlık vererek idamdan kurtaran bir hükümetiz

- Ey aldatılan kardeşlerim, bu oyuna gelmeyin, bu işe yüreğini, bedenini koyan iktidar AK Parti iktidarıdır

- Bunlarda kaybeden terfi ediyor.Kılıçdaroğlu İstanbul'da kaybetti Genel Başkan oldu.Şimdi kaybedn de herhalde bir yere gelir

- İnşallah bu dava kıyamete kadar sahipsiz,öksüz kalmayacak. İsimler, rütbeler değişir, dava şuuru oldukça kervan devam eder

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler