YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan'ı duygulandıran mektup
5 hükümette 13 yılda kesintisiz olarak bakanlık yapan Ali Babacan'a çalışma arkadaşlarında bir mektup geldi. Mektup Babacan'ı oldukça duygulandırdı.
Ali Babacan'ı duygulandıran mektup
29 Ağustos 2015 / 20:00 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 20:06

AK Parti hükümetlerinde kesintisiz bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Ali Babacan'a, veda resepsiyonunda Hazine Müsteşarlığı çalışanlarınca mektup verildi.

Mektupta, Hazine Müsteşarlığında Babacanla birlikte çalışılan uzun sürede, ekonomide köklü bir dönüşüm süreci gerçekleştirildiği, finansal istikrar konusunda önemli ilerlemeler sağlandığı ve ekonominin şoklara karşı dayanıklılığının ciddi biçimde artırıldığı belirtildi.

TÜRKİYE'NİN DÖNÜŞÜM FAALİYETİNDE TEMEL FAKTÖR

Türkiye'nin dönüşüm tecrübesinin, uluslararası platformlarda takdirle karşılanan ve örnek gösterilen model haline geldiğine işaret edilen mektupta, bu başarıların elde edilmesinde siyasi istikrar ortamının, etkin ve tutarlı politikaların en üst düzeyde sahiplenilerek zamanında ve kararlılıkla uygulanmasının temel belirleyici faktörler olduğu vurgulandı. Mektupta şu ifadelere yer verildi:

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİN TAKDİRİNİ ALDINIZ!

"Siyasette geçirdiğiniz yaklaşık 14 yıllık sürede sergilediğiniz ilkeli tavır ve güven verici duruşla toplumun tüm kesimlerinin takdirini ve beğenisini kazandınız. 2002 yılından bu yana görev yapan hükümetlerde üstlenmiş olduğunuz kilit roller ve ekonominin genel sevk ve idaresi sorumluluğunun tarafınıza tevdi edilmiş olması bunun açık bir göstergesidir.

TECRÜBENİZLE EKONOMİ BÜROKRASİSİNDE YERİNİZİ ALDINIZ

Engin tecrübeniz, teknik kapasiteniz ve bilgi birikiminiz ile uluslararası ekonomi bürokrasisinin de en deneyimli simaları arasında yerinizi aldınız. Katılım sağladığınız uluslararası toplantılarda söz aldığınızda, temayüz eden bu vasıflarınızla herkesin sözlerine dikkatle kulak kesildiği bir isim oldunuz.

SON DERECE BAŞARIYLA YÜRÜTTÜNÜZ

Son derece başarılı şekilde yürütmüş olduğunuz görev süreniz boyunca sergilediğiniz liderlik, en zorlu zamanlarda bile muhafaza ettiğiniz dikkat, dirayet ve nezaketinizle Müsteşarlığımıza duyduğunuz güven ve vermiş olduğunuz değerden ötürü size en derin şükranlarımızı saygılarımızla arz ederiz."

13 YILDA 5 HÜKÜMET

Babacan, 2002'de kurulan 58. Hükümetin en genç üyesi olarak 35 yaşında bakan oldu ve yaklaşık 13 yılda 5 hükümette bakanlık görevi üstlendi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler