YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan'dan 'Çözüm Süreci' çıkışı
Ali Babacan'dan 'Çözüm Süreci' çıkışı
28 Ekim 2015 03:12
AK Parti Milletvekili Adayı Ali Babacan, 'Çözüm süreci inatla devam edecek' dedi...

AK Parti tarafından Van'da düzenlenen bir toplantıya katılan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, önemli mesajlar verdi. Bölgenin kalkınması için 'terör'ün bitmesi gerektiğini söyleyen Babacan, "Hukuk ve kardeşlik tam anlamıyla tesis edilene kadar çözüm süreci devam edecek" dedi.

Ajanslarda yer alan habere göre; Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan AK Parti tarafından düzenlenen, 'Van ile bölgenin ekonomisi yatırımları ve geleceği' konulu toplantıya katılmak üzere Van'a geldi. Toplantıya Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Van Milletvekili Adayı Beşir Atalay, AK Parti Milletvekili adayları, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

 Terörle mücadele ve çözüm sürecinin birbiriyle  çelişen kavramlar olmadığını ifade eden Babacan, şöyle konuştu:

"Çözüm süreci her şeye rağmen ısrarla, inatla devam edecek bir süreç. Şunu ben açıkça ifade etmek istiyorum; hukuk ve kardeşlik tam anlamıyla tesis edilene kadar çözüm süreci devam edecek. Ama öte yandan kamu düzeni tam anlamıyla tesis edilene kadar da terörle mücadele devam edecek. Terörle mücadele ve çözüm süreci birbirini dışlayan, birbiri ile çelişen kavramlar değil. Birinde kardeşlik diyoruz, hukuk diyoruz, birlik ve beraberlik diyoruz. Diğerinde de bunu bozmaya çalışan kim varsa onunla mücadele ediyoruz. Aslında kavramlar birbirini bütünleştiren, birbirini destekleyen kavramlardır. Çözüm süreci kardeşlik sürecidir" diye konuştu.

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler