YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan: "İş dünyası muhalefetin politikalarına gülüp geçiyor"
Ali Babacan, 7 Haziran öncesinde muhalefet partilerinin verdiği uçuk vaatlere ilişkin koalisyon ihtimalinin bile piyasayı ürküttüğünü, iş dünyasının muhalefete gülüp geçtiğini ancak bunu söylemedikleri için bunu açıklamanın kendilerine düştüğünü söyledi.
Ali Babacan: "İş dünyası muhalefetin politikalarına gülüp geçiyor"
05 Haziran 2015 / 05:57 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 15:11

Kanal A ekranlarında Türkiye'nin Seçimi'ne konuk olan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan iş dünyasının muhalefetin vaatlerine tepki vermemesi ile alakalı olarak, "Koalisyon ihtimali bile piyasayı ürkütüyor. Ve muhalefetin politikalarına gülüp geçiyorlar. Tabi bunu söylemedikleri için bunu açıklamak bize düşüyor" dedi.

Muhalefetin uçuk vaatlerine iş dünyasından neden tepki gelmiyor?

"Biz bu tür politikalarda yalnız kalmaya alıştık. Şöyle de bir güven var. Çok şükür bu da oluşmuş. Muhalefet şunu söyler, bunu söyler ama AK Parti en makulünü en doğrusunu yapar. Zaten Allah korusun piyasalar bizim bir popülizme sapabileceğimizi piyasalar görse, öyle bir kanaat oluşsa piyasalarda zaten ekonomik göstergeler bugünden allak bullak olur. Seçimi falan beklemez. Piyasalarda AK Parti yanlış politikalar uyguluyor kanaati edinildiği anda piyasalar çok hızlıdır. Saniyeler dakikalar içerisinde tepki verir. Seçim falan beklemeden her şeyi görürüz."

"Zaten onun içindir ki piyasalardaki göstergelere baktığımızda piyasalar için en iyi senaryonun tek başına bir AK Parti iktidarı hükümeti olacağı bize gösteriyor. O ihtimal yükseldikçe piyasalar iyileşiyor. Arada bir anketlerle falan gösterge koalisyonu işaret ettiğinde piyasalar kötüleşiyor. Koalisyon ihtimali bile piyasayı ürkütüyor. Ve muhalefetin politikalarına gülüp geçiyorlar. Tabi bunu söylemedikleri için bunu açıklamak bize düşüyor. "

 

KANALHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler