YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan: 'Bu millet teröre boyun eğmez'
Ali Babacan: 'Bu millet teröre boyun eğmez'
17 Ekim 2015 20:41
Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, "Bu millet, bu devlet teröre boyun eğmez, bu mücadele ne olursa olsun devam edecek" dedi.

Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından düzenlenen aşure programına katılan Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, hemşehrilerine aşure dağıttı. Daha sonra Tuz Gölü Meydanın'da düzenlenen programda konuşan Babacan, Türkiye'nin önemli bir dönemden geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyaya bakıldığında ateş çemberinin söz konusu olduğunu anlatan Babacan, şöyle konuştu:

"Bir de kendi içimizde Türkiye'yi bölmek, parçalamak isteyenler, bu milleti birbirine düşürmek isteyenler olunca tabi işimiz biraz zorlaşıyor. Fakat şunu açıklıkla söylemeliyim ki ne zaman bu millet kendi istikrarına sahip çıkmış, ne zaman Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi bağrına basmış, birlik demiş, kardeşlik demiş ülke o zaman yükselmiş. Böylesine kritik dönemlere çok dikkat etmemiz lazım, birbirimize sahip çıkmamız lazım."

Babacan, terörün her türlüsüne karşı olduklarını ve her türlüsüyle de mücadele edildiğini bildirerek, "Terör örgütünün iyisi kötüsü olmaz, bununla da anladığı dilden mücadele edeceğiz. Bu millet, bu devlet teröre boyun eğmez, bu mücadele ne olursa olsun devam edecek. Ülkemizde huzur ve güven ortamının güçlenmesi için hepimiz yoğun şekilde çalışacağız" ifadelerini kullandı.

1 Kasım seçimlerinin ülkede güçlü bir yönetim ve hükümet oluşması açısından önemli olduğunu vurgulayan Babacan, istikrara sahip çıkıldığı, birlik beraberliğin korunduğu, 1 Kasım'dan sonra güçlü bir hükümet oluşturulduğu takdirde Türkiye'nin önünün de yolunun da açık olacağını dile getirdi.

Türkiye büyümeye devam ediyor

Babacan, Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyada yıllardır zorluklar yaşandığına değinerek, şöyle devam etti:

"Suriye'de bir iç savaş var, Irak'ta işgalci bir tablo var. Kuzeyimizde Ukrayna, Rusya birbiriyle savaş halinde olan ülkeler ve Ukrayna'nın ekonomisi geçen sene yüzde 7, bu sene yüzde 5 daraldı. Rusya'nın ekonomisi küçülüyor, yanımızdaki Yunanistan tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşıyor ama Türkiye büyümeye devam ediyor. Bir buçuk yılda 4 seçim geçiriyor Türkiye ama buna rağmen ekonomimizde ciddi bir sarsılma yok."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler