YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alevilerle ilgili CHP tabusu yıkıldı!
Alevilerle ilgili CHP tabusu yıkıldı!
05 Mayıs 2015 07:27
Avukat Kezban Hatemi, AP Eski Milletvekili Ozan Ceyhun, Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız ve Akademisyen Prof. Dr. Durmuş Boztuğ katıldıkları bir programda seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Alevilerle ilgili "CHP'ye oy verir" tabusunun yıkıldığını söyleyen AK Parti’nin Alevi kimliğiyle dikkat çeken ismi Prof. Dr. Durmuş Boztuğ seçim süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Aleviler Stockholm Sendorumu'nda değil

Açık ve net şekilde söylüyorum ki Aleviler ne celladına aşıktır ne de Stockholm Sendromu içindedir. Aleviler 'Ali'siz Aleviliğe' gitmez. Çok özür diliyorum iki üç kendinibilmez var bunu söyleyen. Ateist Sünni yok mu? Onlara bakarak Sünni kardeşlerimizi rencide edemeyiz. Aleviler müslümandır, Ehl-i Beyt düşkünüdür.

Alevilerin özeleştiri yapmasına gerek yok

Aleviler dış mihrakların ilgi odağı. Evinizin içini temizlemezseniz biri gelir daha kirletir. Aleviler asla 12 Eylül cuntasına güvenmedi. Özeleştiri yapmalarına gerek yok. Özeleştiri yapması gerekli biri varsa o da Alevileri solculuğa alıştıranlar, solculuk adına Alevileri kullananlardır. Ali'siz Alevilik kavramı Almanların son dönemde Türkiye'de kaos ve fitne çıkarmak isteyenlerdir. Sayısı 3'tür 5'tir. Geçenlerde 'Ali'siz Aleviliği' ortaya atan kişi aday oldu. Aldığı oy oranı bin küsurlardadir. Bağımsız adaydı.

CHP'ye oy verirler tabusu artık yıkıldı

Programda bir diğer çarpıcı açıklama da Hasan Basri Yıldız'dan geldi: Türkiye'de bir tabu yıkıldı aslında, "Aleviler topyekun CHP'ye oy verir" tabusu yıkıldı. Son yaptığımız kamuoyu araştırmalarında Aleviler ağırlıklı olarak CHP'ye oy veriyor olsa da AK Parti'ye de MHP'ye de oy veriyor. Binde bir oranında da olsa Saadet Partisi artı BBP bloğuna da oy veriyor. Yani blok halinde CHP'ye oy vermiyorlar artık. Son 12 yıldır mesele böyle.

Boztuğ bu açıklamaları A Haber'de yaptı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler