YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alan adları ODTÜ'den BTK'ya devredilecek
Alan adları ODTÜ'den BTK'ya devredilecek
28 Şubat 2016 23:10
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binal Yıldırım, "Alan adlarının ODTÜ'den Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) devredilmesi için görüşmeler sürüyor. Birtakım anlaşmazlıklar var ama bunları aşacağız" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, gerçekleşen son siber saldırıların ODTÜ'de güvenlik açıklarının fazla olduğunu gösterdiğini belirtti.

"ODTÜ'DEN BTK'YA DEVREDİLECEK"

Alan adlarının ODTÜ'den BTK'ya devredileceğini belirten Yıldırım, "Alan adlarının ODTÜ'den Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) devredilmesi için görüşmeler sürüyor. Birtakım anlaşmazlıklar var ama bunları aşacağız" dedi.

"SİBER GÜVENLİĞİ ÜLKE GÜVENLİĞİYLE EŞ DEĞER"

Yıldırım, 2012'deki düzenlemeyle hayata geçirilen Siber Güvenlik Kurulunun 10 Şubat'ta toplandığını anımsatarak, siber güvenliğin artık ülke güvenliğiyle eş değer hale geldiğini ifade etti. 

Siber Güvenlik Kurulunun Türkiye'nin kritik altyapıları başta olmak üzere kişi ya da kurumlara yönelik olası saldırılara karşı alınacak önlemleri belirlemek ve farkındalık oluşturmak amacını taşıdığına dikkati çeken Yıldırım, siber tehditlerin konvansiyonel tehditlerin önüne geçtiğini vurguladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler