YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aktay'dan  HDP'ye 'dokunulmazlık' tepkisi
Aktay'dan HDP'ye 'dokunulmazlık' tepkisi
12 Haziran 2016 21:27
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, HDP'lilerin sadece kendilerinin dokunulmazlıklarının kaldırıldığını söyleyerek Avrupa kamuoyunu yanılttıklarını ifade etti.

Dokunulmazlıkların kaldırılması hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, HDP'ye tepki göstererek, "Türkiye'de sadece HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmış olduklarını söylemektedirler ve Avrupa kamuoyunu yanıltmaktadırlar. 

Oysa sadece HDP'lilerin değil bütün milletvekillerinin, bütün partilere mensup olan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmıştır" dedi.

'İFTİRA ATIYORLAR'

"Soluğu her zaman sırtını dayadıkları diğer müttefiklerine koşmakta aldıklarını gördük.

Orada Avrupalı parlamenterlere, AB mercilerine Türkiye'yi şikayete koştuklarını hep beraber gördük. 

Oysa oraya başvurduklarında Türkiye'yi şikayet ettiklerinde, Türkiye'ye iftira atmaktan da geri durmuyorlar. 

Bizzat bu yasanın içeriği konusunda da yanlış bilgi vermektedirler. Kamuoyunu özellikle Batı kamuoyunu, Avrupa kamuoyunu yanıltmaktadırlar, iftira atmaktadırlar, yalan söylemektedirler. 

Türkiye'de sadece HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmış olduklarını söylemektedirler ve ilanihaye kaldırılmış olduklarını söylemektedirler. 

Oysa sadece HDP'lilerin değil bütün milletvekillerinin, bütün partilere mensup olan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmıştır. 

İkincisi bu ilanihaye değildir, belli bir suçlar kapsamındadır ve HDP'li veya diğer milletvekillerinin yargılanmasının önü açılmıştır sadece."

ŞU GERÇEK, HERKES TARAFlNDAN➷➷
 // Halîme Gözüpek
BİLİNMESİ GEREK, İTLER ÜRECEK, KERVAN YÜRÜYECEK!!...
13 Haziran 2016 Pazartesi 05:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler