YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aksu: Bahçeli'nin açıklaması kara bir leke
'Hakaretle dikkat çekmeye çalışıyorlar'
Aksu: Bahçeli'nin açıklaması kara bir leke
31 Temmuz 2009 / 19:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamasına büyük tepki gösterdi: "Hakaretle dikkat çekmeye çalışıyorlar" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, hükümetin 'Kürt açılımı' toplantısını eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamasını "tarihe düşen bir kare leke olarak" niteledi.


Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, "Fikirleriyle milletin zihninde yer edinemeyenler, hakaretle ve yalanlarla dikkat çekmeye çalışmaktadırlar." ifadesini kullandı.


Aksu, Bahçeli'nin son günlerde aklına değil, ağzına geleni söylemeyi siyaset zannettiğini, Başbakan Erdoğan'a yönelik ölçüsüz saldırılar yaptığını kaydetti.
"Milletimizin hassasiyetlerini kendilerine siyasi gıda olarak görüp, milletin sorunlarından beslenen bu zihniyetin maskesi artık düşmüştür." diyen Aksu, milletin bu duygu sömürüsüne dayalı ilkel üsluba zerre kadar itibar etmediğini vurguladı.


Aksu, geçmişte hasbelkader geldikleri iktidarda söyledikleri bir diğerini tutmadığına işaret ederek, açıklamasına şöyle devam etti: "Kendi iç çekişmelerini toplumun gözünden kaçırmak için milli meselelerimizi dahi kullanmaktan çekinmemektedirler. Sürekli insanlara korku salarak, sürekli kavga ve nefreti besleyerek vatansever olunmayacağını, Sayın Bahçeli'ye birinin anlatması gerekiyor. Sürekli bu ülkenin Başbakanına hakaret etmekle, ona iftira atmakla, bu milletin gözünde bir yere gelinmez olsa olsa gözdün düşülür."


Aksu, Türkiye'nin en büyük sorunu karşısında siyasi sorumluluğuyla hareket edemeyenlerin, yüksek gerilim hattı üzerinde var olmaya soyunanların, karşılığını sandıkta görmeye hazır olmaları gerektiğini ifade etti.


Aksu, açıklamasına şöyle devam etti: "Bilgiyle değil, kaba siyasetle, huzurla değil gerilimle; sevgiyle değil, nefretle; uzlaşmaya değil çatışmayla; hakaret bizi yıldıramazlar. AK parti bu ülkenin çimentosudur, birlik ve beraberliğin ve kardeşliğini teminatıdır. Muhalefet yıkım mühendisliği yapmak değildir, muhalefet kuru laf üretmek de değildir. Hepimi biliyoruz ki Türkiye kendi sorunlarının üstesinden gelebilecek güce sahiptir. AK Parti'de bu güce bütün kadrolarıyla inanmaktadır." 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler