YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akşener topladığı imza sayısını açıkladı Bahçeli'ye meydan okudu
Habertürk canlı yayınında soruları yanıtlayan Meral Akşener, Bahçeli'ye çağrıda bulunarak "Genel Başkan olağanüstü kurultayı toplayıp kendisi de aday olmalıdır" dedi.
Akşener topladığı imza sayısını açıkladı Bahçeli'ye meydan okudu
08 Aralık 2015 / 00:30 Güncelleme: 08 Aralık 2015 / 08:30

MHP Genel Başkanlığı'na adaylığına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Meral Akşener, "Sayın Genel Başkan olağanüstü kurultayı toplamalıdır. Kim aday olacaksa olmalıdır. Sayın genel başkan da aday olmalıdır" dedi.

Meral Akşener, Habertük TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı.

İşte konuşmasından satır başları:

"Bir tüzük kurultayı yapmak üzere yola çıktık. O nedenle delegelerimizden imza topluyoruz. 539 kişiye ulaştım, tek tek arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Şimdi bu noter onaylı evrakları topladıktan sonra, tüzüğü de değiştirdikten sonra bu isteği seçimli kongre talebine çevireceğiz. Aktif olarak imza toplayan 3 kişiyiz. Biz 3 arkadaş bir toplantı yaptık, Koray Aydın ve Sinan Oğan'la. Ayrı ayrı konuştuk. Tüzük kurultayı engelini aştıktan sonra adayım.

Bahçeli'ye kızgın değilim, hiçbir olumsuz düşüncem yok. Milletvekili listesinde olmadığım için bir kızgınlık, kırgılık olamazdı, olmadı. Ben susma hakkımı kullandım. Partiye zarar vermemek için seçim sürecinde konuşmadım. Bahçeli'nin beni aday göstermemesinin nedenini bilmiyorum. 7 Haziran'dan sonra bir araya gelmedik, sadece Meclis'te 15-20 dakika oturduk, havadan sudan konuştuk.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde adımın anılması rahatsızlık yarattı. Ben Cumhurbaşkanlığına aday olacağım diye kulis yapmadım. Medyada ismimin söylenmesi için bir çabam olmadı. Oradan başlayan bir gerilim oldu.

Talebimiz şudur, sayın Genel Başkan olağanüstü kurultayı toplamalıdır. Kim aday olacaksa olmalıdır. Sayın genel başkan da aday olmalıdır."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler