YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akşener polis barikatına dayandı: Buradan ayrılmayacağım
Akşener polis barikatına dayandı: Buradan ayrılmayacağım
15 Mayıs 2016 13:25
Meral Akşener Ankara'da polis barikatına dayanarak "Buradan ayrılmayacağım" dedi.

MHP'de genel başkan adaylarının çağrısıyla toplanan partililer ve delegelerin önü, kurultayın yapılacağı otele yakın bir mesafede kesildi.

MHP'li adaylar Akşener, Aydın, Oğan ve Özdağ konvoyla kurultay yapmak istedikleri otele geldi. 4 aday adına ortak açıklamayı okuyan Yusuf Halaçoğlu; "Son sözü genel başkanlar değil, kurultaylar söyler" dedi.

AKŞENER "BARİKATTAN AYRILMAYACAĞIM" DEDİ

Meral Akşener ise alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle valilik ve İçişleri Bakanlığı'nı eleştirdi. "Bugün burada bu tedbiri alanlar resmi yazılarını bize göstermek zorundalar" diyen Akşener, şunları kaydetti:

"Biz valiliğin, İçişleri Bakanlığı'nın talimat metnini görmek zorundayız. Aksi takdirde barikattan ayrılmayacağım. Polisler benim evlatlarım onlarla karşı karşıya gelmeyeceğim."

SİNAN OĞAN: BURADAN AYRILMAYACAĞIZ

Polisin elinde resmi bir belge olmadığını söyleyen Sinan Oğan, sözlü değil resli bir belge istediklerini ve 25. İcra Müdürü'nü davet ettiklerini söyledi. "Yazılı bir açıklama yapılana, resmi bir belge ibraz edilene kadar ayrılmayacağız. Tel örgülerden elimi çekmeyeceğim" diyen Oğan'a, Ümit Özdağ'dan da destek var: Kongre yapmak, tüzük değiştirmek istiyoruz. Biz sonuçta bu kongreyi yapacağız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler