YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP'ye oy verdim demeye utanıyorlar!"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce Taksim'deki olayların simgesine dönen tencere tava çalma konusuna açıklama getirdi. İnce, "Türkler binlerce yıldır belaları, kötülükleri defetmek için tencere tava çalar" dedi.
"AKP'ye oy verdim demeye utanıyorlar!"
08 Haziran 2013 / 11:50 Güncelleme: 08 Haziran 2013 / 15:00

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Taksim'de ki vatandaşların tencere ve tava çalmaları konusuna çok ilginç bir yorum getirdi.

Türklerin binlerce yıldır tencere tava çaldıklarına dikkat çeken İnce, "Tencere tava çalma olayı mitolojiye baktığımızda Türklerin eski bir adetidir. Güneş tutulması olduğunda baştaki belaları kovmak için, baştaki kötülükleri kovmak için, şirretten kurtulmak için, onları defetmek için eskiden Türkler tencere tava çalarlarmış. Bu Türklerin binlerce yıllık geleneğidir. Bu bugünkü gençlerin uydurduğu bir şey değildir" dedi.

"AKP'nin Oyu yüzde 50 Değil yüzde 15"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "%50'yi zor tutuyorum" sözlerini de değerlendiren İnce, "Başbakan % 50'yi zor tutuyorum diyor ama yanılıyor. Çünkü Başbakanın arkasında % 50 yok %15 var. % 35'i açık açık çıkıp ben AKP'liyim, AKP'ye oy verdim diyemiyor ki. % 50 oy aldığı doğru. Ama vatandaşa sorduğunuzda utandıklarından AKP'ye oy verdik diyemiyorlar" şeklinde konuştu.

İHA

Etiketler: ,
11:44
 // Maliki
Hadi otdan sen bizi cehepe mi sandın it...
09 Haziran 2013 11:44
seçim
 // muharrem karaaslan
chp ancak kendini avutur önümüzdeki ilk seçimde ak parti daha kuvvetli iktidar olursa hiç şaşırmasın zaten bu gidişle chp falan kalmayacak....
09 Haziran 2013 Pazar 01:59
01:45
 // Ali KILIÇ
Utaniyor dediklerin, ite dalasmaktansa caliyi dolasmayi tercih edenler.. ben ite dalasmayi da severim. Akp ye degil AK PARTİ ye oy veriyorum....
09 Haziran 2013 01:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler