YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP'nin sicilinin temiz olmadığı!..."
"AKP'nin sicilinin temiz olmadığı!..."
15 Şubat 2014 15:45
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kabataş olayını değerlendirirken, "AKP'nin bu tür olaylarda sicilinin temiz olmadığı artık bilinen bir durum" dedi.

Bir dizi toplantıya katılmak üzere Mersin'e gelen Selahattin Demirtaş, merkez Akdeniz İlçe Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı BDP'li Fazıl Türk tarafından karşılanan Selahattin Demirtaş burada partililerle bir süre basına kapalı olarak toplantı yaptı.

Toplantı çıkışı gazetecilerin Gezi Parkı olayları sırasında Kabataş'ta eylemcilerin saldırısına uğradığı, tacize uğrayarak dayak yediği iddia edilen başörtülü Zehra Develioğlu'nun ortaya çıkan yeni görüntüleriyle ilgili sorusunu yanıtlayan Demirtaş, şu değerlendirmeyi yaptı; "Şimdi biliyorsunuz o dönem bizzat Başbakan'ın ağzından böylesi bir olayın varlığı duyuruldu ve birkaç gün içerisinde de görüntülerin kamuoyu ile paylaşılacağı söylendi. Şimdi aradan bunca zaman geçmesine rağmen Başbakan veya AKP cenahından bu duruma ilişkin hiç bir görüntü yayınlanmadığı gibi durumun tersi olduğuna dair görüntüler ortaya çıktı. Bu tabi ki söz konusu olan bir hanımefendi bir kadın dolayısıyla üzerinde çok spekülasyon yapmak istemiyoruz. Ama AKP'nin bu tür olaylarda sicilinin temiz olmadığı artık bilinen bir durum. Ben görüntülerdeki kadınlar ilgili şahsiyeti kişiliğine veya durumuyla ilgili çok yorum yapmak istemiyorum. Ama burada AKP'nin ne kadar kirli oynadığını ne kadar manipülatif yaklaşım içerisinde olduğunu da görmek gerekir. Bir kadın kimliği üzerinden bunların yapılmış olması da ayrıca çok çirkin olmuştur."

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler