YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'nin MHP'nin panzehirine ihtiyacı var
AKP'nin MHP'nin panzehirine ihtiyacı var
02 Temmuz 2013 11:11
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "İktidar; demokrasi, barış ve kardeşlik içkisiyle kendisini zehirleyen PKK'ya karşı bağışıklık kazanmak için MHP'nin panzehirine ihtiyaç duymaktadır" görüşünü savundu.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada,MHP'yi itibarsızlaştırmak için herhangi bir çare ve vasıta bulamayanların, "iktidar payandası" yalanına başvurduğunu belirtti. "Merdiven altı" dedikodusundan beslenen bu inanışların, bilhassa bazı sol çevrelerde ruhsal takıntı haline geldiğini ifade eden Yalçın, "Partimizi hedef alan boş ve mesnetsiz iddialar, şuur altlarında MHP'ye duyulan antipatinin ve sevgisizliğin şifrelerini ele vermektedir" ifadesini kullandı.

MHP hakkında son günlerde dillendirilen iddiaların bir başka boyutu da olduğunu kaydeden Yalçın, "İktidar; demokrasi, barış ve kardeşlik içkisiyle kendisini zehirleyen PKK'ya karşı bağışıklık kazanmak için MHP'nin panzehirine ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden, MHP'nin AKP'ye destek veriyor gibi gösterilmesi iktidarın işine gelmektedir" görüşünü savundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Lice'deki olaylarla ilgili, "Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası inşaatını bahane ederek Lice'de sergilenenler, açılım ve sözde barış süreci altında AKP'nin zincirlerini çözdüğü canavarın sokaklarda neler yapabildiğini göstermiştir" değerlendirmesinde bulundu.

"Milletimizi müessif olaylara yol açarak daha fazla rahatsız ve bizar etmeyiniz" çağrısı yapan Yalçın, Türk milletinin ne kimseye vereceği bir karış toprağı, ne kimseyle paylaşacağı egemenlik anlayışı olduğunu belirtti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler