YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AKP'nin bu kadrosu bir tükenmişlik sendromu içerisinde"
"AKP'nin bu kadrosu bir tükenmişlik sendromu içerisinde"
08 Nisan 2015 14:36
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Uçak kabini ekibi, akraba, damat, yeğen, şarkı türkü, bütün bunlarla müseccel bir kadro. AKP'nin bu kadrosu bir tükenmişlik sendromu içerisinde. Millete umut vermeyen bir kadro" dedi.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, milletvekilliği aday listelerinin yayınlandığı, tüm partilere hayırlı olmasını diledi.

MHP'nin, adaylarını belirlemeden önce geniş temayül yoklaması gerçekleştirdiğini ifade eden Vural, "Bu listelere bakıldığında dengeli bir yenilenme ve değişim söz konusu. İktidara yürüyen bir kadroyla toplumun karşısına çıkıyoruz" dedi.

Milletin tedirginlik ve bezginlik içinde olduğunu öne süren Vural, "Hem siyasi hem ekonomik olarak meseleleri bilen, Türk ekonomisini sağlıklı bir şekilde yönetecek kadroyla toplumun huzuruna çıkıyoruz" diye konuştu.

AK Parti'nin "her geçen gün Türkiye'yi ekonomik ve siyasi istikrarsızlığa doğru sürüklediğini" savunan Vural, MHP gerçeğinin her geçen gün kendini daha da belirginleştirdiğini ifade etti. Vural, şunları söyledi:

"AKP listelerinde bir tükenmişlik sendromu var. AKP listeleri umutsuz, vasat. Ununu elemiş eleğini asmış bir görüntü hakim. Listelerde, 17-25 aralık sürecinde hukuksuzlukları savunan bürokratik oligarşi var. Uçak kabini ekibi, akraba, damat, yeğen, şarkı türkü... Bütün bunlarla müseccel bir kadro. Bu kadro bir tükenmişlik sendromu içerisinde. Millete umut vermeyen bir kadro. Amaç birilerini memnun etmek.

CHP listesi savruk ve dağınık. Bu liste biraz da çözüm sürecine kaynaklık yapmak amacıyla oluşturulmuş bir liste gibi."

Sorular

Vural, HDP'nin aday listesini görüp görmediği sorusu üzerine, "Onu Yalçın Akdoğan'a sorun. Dolmabahçe'de birlikte hazırlamış olabilirler" diye konuştu.

Abdullah Öcalan'ın yeğeninin de HDP listelerinde olduğunun ifade edilmesi üzerine Vural, "Bütün bu soruların cevabını Dolmabahçe'de seçim koalisyonu anlaşmasını imzalayan Yalçın Akdoğan ve Beştepe'ye sormakta fayda var" görüşünü savundu.

Vural, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığıyla ilgili, "Ekmeleddin bey aynı zamanda önemli, saygın bir diplomat. Türkiye'nin, bu coğrafyada sokulduğu sıkıntılı ortamdan çıkarılması için katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz" dedi.

Vural, "MHP iktidar olursa aklınızda bir bakanlık var mı?" sorusuna, "Önemli olan milletimizin beklentileri. Kişisel beklentiler içinde değiliz" karşılığını verdi.

Vural, MHP listesinde yer almayan bazı milletvekilleriyle ilgili bir soru üzerine, adayların, geniş bir teşkilat yoklaması ve anketler sonucunda Genel Merkez tarafından belirlendiğini kaydetti.

 

AA

KODRO DEĞİL
 // AHMET TERZİOĞLU
KADRO DEĞİL AKIL İŞ YAPAR BUNDAN SENDE HİÇ YOK...
08 Nisan 2015 Çarşamba 16:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler