YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'nin arkasındaki halk desteği azalıyor
AKP'nin arkasındaki halk desteği azalıyor
06 Mayıs 2013 13:29
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, son kamuoyu araştırmalarının AK Parti'nin arkasındaki halk desteğinin giderek azaldığını ortaya çıkardığını savundu.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bütün dahili şartlar ve dış faktörlerin AK Parti iktidarının lehinde göründüğünü, geleceğe ilişkin AK Parti'nin iyimser öngörülerini hayal kırıklığına çevirecek sosyal bir hareketlenme, ciddi bir kıpırdanış ve uyanış görülmeye başladığını ifade etti.

Yalçın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türk milleti, egemenlik haklarını yok etmeye, topraklarımızı eyaletlere bölmeye ve eli kanlı katilleri siyasi iktidarın ortağı yapmaya hazırlanan AKP yönetimine karşı teyakkuza geçmiştir. Halkı yalana ve talana inandırmak için gönderilen 63 sözde barış havarisinin dolgu malzemesinden ibaret olduğu artık ortaya çıkmıştır. Akillerin karanlık ve şüphe çeken tutumları, AKP ve Erdoğan hükümeti hakkındaki şüphelerin de kuvvetlenmesine zemin hazırlamıştır. Artık milletimize ayrışmayı barış diye yutturmak mümkün değildir. Milletin bunlara itibar etmeyeceği, sözde akillere gezileri sırasında verilen yoğun tepkiden belli olmaktadır. Ayrıca son kamuoyu araştırmaları, AKP'nin arkasındaki halk desteğinin giderek azaldığını ortaya çıkarmıştır.

MHP'nin, ülkeyi AKP iktidarından kurtarmak için topladığı 'Milli Değerleri Koruma ve Yaşatma' kervanı çoktan harekete geçmiş, yollara düşmüştür. Milletimiz de kafile kafile Türk milliyetçileri kervanına katılmaya başlamıştır. Bu kervan vardığı her etapta büyüyecek, milli iradeyi ipotek altına alan AKP iktidarına son verinceye kadar, milletimizle birlikte menzile ilerleyecektir."

Yalçın, açıklamasında bütün vatanseverleri ve Türk milliyetçilerini "MHP'nin direnişine ve mücadelesine" katılmaya davet etti.

 

AA

Etiketler: ,
14:30
 // Rüya Tabircisi
Efendim görmüş olduğunuz rüyada; kan, başarısızlığınıza ve iç korkularınıza, halk desteğinin iktidara yönelik eksilmesi ise, bu yıl sizin, yani Mhp nin, tek başına seçimlerde barajı geçemeyeceğinize dalalettir. Ayrıca, Chp ve Ip ile seçim ittifakına gireceksiniz... Evet!... Sıradaki......
06 Mayıs 2013 14:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler